Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Kings Lynn Stars
vs
Ipswich Witches
Wczoraj o 20:30
LIVE
Oxford Spires
vs
Belle Vue Aces
Wczoraj o 20:30
LIVE
Sheffield Tigers
vs
Leicester Lions
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Goście o lidera, gospodarze o godne pożegnanie (zapowiedź meczu Stal-Met Kolejarz Opole - GTM Start)
 04.08.2017 23:21
W najbliższą niedzielę zespół Stal-Met Kolejarz Opole podejmie GTM Start Gniezno. Dla gospodarzy będzie to ostatnie ligowe starcie w tym sezonie. Niezależnie od wyniku podopieczni trenera Piotra Żyto zakończą rozgrywki w ramach 2. Ligi Żużlowej, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Opolanie podejdą do tego meczu z myślą, alby godnie pożegnać się z kibicami. Sytuacja gości jest zgoła odmienna. Drużyna z Grodu Lecha musi wygrać spotkanie w mieście słynącym z Festiwalu Polskiej Piosenki, aby zająć pierwsze miejsce w tabeli przed czekającymi ich play-offami.
W awizowanym zestawieniu kolejny raz brakuje Denisa Gizatullina. Ze względu na problemy z wizą Rosjanin nie wspomoże swojej drużyny w najbliższą niedzielę. Zawodnika ze Sbornej zastąpi inny obcokrajowiec, którego Stal-Met Kolejarz udało się pozyskać w czwartek z Lublina. Patrick Hansen, bo o nim mowa, był w zeszłym roku objawieniem finałów IMŚJ. Duńczyk został sklasyfikowany na piątym miejscu. W tym roku dzięki przyznanej przez FIM stałej dzikiej karcie kolejny raz znalazł się w doborowych towarzystwie szesnastu najlepszych młodzieżowców świata. W pierwszej rundzie, która została rozegrana niedawno w Poznaniu nie poszło mu najlepiej. Na sprawiającym duże problemy zawodnikom torze zdobył tylko cztery punkty. Dla młodego zawodnika najbliższy mecz Opolan będzie spotkaniem debiutanckim, gdyż nie miał on okazji zapoznania się z polską ligą żużlową. Nie wiadomą pozostaje to za kogo Hansen wskoczy do składu. Najprawdopodobniej odbędzie się to kosztem absencji, któregoś z braci Rempałów - albo Tomasza, dla którego zabrakło miejsca na wyjazdowy mecz w Lublinie albo Marcina, dla którego ten mecz byłby ostatnią szansą na przełamanie złej passy w tym sezonie. Pewniakami do zaprezentowania swoich umiejętności w niedzielę wydają się być Adrian Gomólski, który w 2015 roku bronił barw rywali oraz Michał Łopaczewski, który końcówkę sezonu ma bardzo przyzwoitą. W ostatnim meczu w Opolu 28-letni zawodnik zdobył dziesięć punktów i cztery bonusy. Pod numerem trzynastym tradycyjnie wystartuje Kevin Woelbert, który będzie chciał udowodnić, że występ w Lublinie to wypadek przy pracy. Awizowane zestawienie zamyka coraz lepiej radzący sobie Jarosław Krzywosz.
 
 
Drużyna z Gniezna przyjedzie walczyć o zwycięstwo, bowiem w przypadku wygranej zajmie pierwsze miejsce w tabeli. Wyprzedzając Speed Car Motor Lublin przed fazą play-off gnieźnianie trafią na teoretycznie łatwiejszego przeciwnika, którym będzie to najprawdopodobniej Naturalna Medycyna PSŻ Poznań. Drużyna GTM Start Gniezno do Opola awizowała swój najmocniejszy skład oparty na krajowych zawodnikach. W szeregach czerwono-czarnych zabraknie kontuzjowanego Olivera Berntzona, który tor w Opolu zna bardzo dobrze, bowiem reprezentował barwy miejscowego Kolejarza w 2014 roku. Zawodnicy z Gniezna mają bardzo dobry sezon. Pod względem średniej biegowej wszyscy seniorzy mieszczą się w czołowej piętnastce ligi, łącznie z Oliverem Berntzonem. Podobnie, jak drużyna gospodarzy, także goście dokonali wzmocnienia przed ostatnim meczem rundy zasadniczej, tylko, że na pozycji juniorskiej. Do zespołu z historycznej stolicy Polski dołączył Norbert Krakowiak, który w zimowej przerwie związał się z gnieźnieńskim klubem umową na podstawie której mógł występować w czerwono-czarnych barwach na zasadzie gościa-juniora. Zgodnie z regulaminem mógł on startować tylko na pozycjach seniorskich.  To cenne wzmocnienie kadry młodzieżowej klubu z Pierwszej Stolicy. Tym bardziej, że z urazem barku nadal boryka się Damian Stalkowski, a pozyskanie przed tygodniem Jakub Osyczka, który miał być jego zmiennikiem okazało się być rozwiązaniem na bardzo krótką chwilę. Przypomnijmy, że młody zielonogórzanin w swoim debiucie w lidze upadł w swoim pierwszym wyścigu i został odwieziony do szpitala.
 
Faworytem niedzielnego spotkania są goście, jednak podopieczni Piotra Żyty z pewnością będą chcieli sprawić im psikusa i utrzeć bardziej faworyzowanym rywalom nosa. Z pewnością na torze emocji nie zabraknie!   
 
 
Awizowane składy:
GTM Start Gniezno
1. Marcin Nowak 
2. Krzysztof Jabłoński 
3. Adrian Gała 
4. Eduard Krcmar 
5. Mirosław Jabłoński 
6. Patryk Fajfer
 
Stal-Met Kolejarz Opole
9. Michał Łopaczewski
10. Tomasz Rempała
11. Adrian Gomólski
12. Marcin Rempała
13. Kevin Woelbert
14. Jarosław Krzywosz
 
Początek zawodów - godz. 17.15.
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com