Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Dream team 2018: PGE Ekstraliga
 07.10.2018 23:36
Sezon 2018 powoli dobiega końca. Był to czas ogromnych emocji na żużlowych stadionach całej Polski. Znamy już najważniejsze rozstrzygnięcia na ligowych torach, więc nadszedł czas na małe podsumowanie tegorocznych rozgrywek. W pierwszej kolejności przyjrzeliśmy się PGE Ekstralidze!

Prezentujemy państwu najlepszy skład według portalu ZUZELEND.com tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi - najlepszej ligi świata!

 

 

 

 

1. LEON MADSEN

(forBET Włókniarz Częstochowa, śr. 2,443)

 

 
Miniony sezon dla Madsena był niesamowity. Duńczyk okazał się drugim najskuteczniejszym żużlowcem sezonu PGE Ekstraligi. Jego rozpaczliwa akcja na ostatnim łuku w meczu z GKM-em, która dała Lwom awans do play-off, przejdzie do historii! Znakomita forma w lidze przełożyła się również na kapitalne wyniki indywidualne. Warto przypomnieć, że Leon Madsen zdobył złoty medal cyklu Speedway Euro Championship. 

 

2. MACIEJ JANOWSKI

(Betard Sparta Wrocław, śr. 2,215)

 


„Magic” swoją postawą potwierdził, że należy do ścisłej czołówki żużlowców na świecie. W tym sezonie spisywał się bardzo solidnie. W fazie play-off poprowadził Betard Spartę Wrocław do zdobycia brązowego medalu DMP.

 

3. ARTIOM ŁAGUTA

(MrGarden GKM Grudziądz, śr. 2,390)

 

    


Łaguta był liderem GKM-u z prawdziwego zdarzenia. W decydujących spotkaniach sezonu zdobywał dla „Żółto-niebieskich” pokaźne ilości punktów i był asem w talii trenera Roberta Kempińskiego. Rosjanin poprowadził Grudziądz do utrzymania w PGE Ekstralidze. Już teraz wiadomo, że w przyszłym sezonie 28-latek nadal będzie bronił barw GKM-u!

 

4. EMIL SAJFUTDINOW

(Fogo Unia Leszno, śr. 2,216)

 


Podopieczni trenera Piotra Barona nie zawiedli kibiców i zgodnie z przewidywaniami obronili złoty medal DMP! W tegorocznych rozgrywkach Sajfutdinow był najskuteczniejszym zawodnikiem Fogo Unii Leszno i bez wątpienia zasłużył na miejsce w naszym zestawieniu.

 

5. BARTOSZ ZMARZLIK

(Cash Broker Stal Gorzów, śr. 2,575)

 

 
Bartosz Zmarzlik był bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem PGE Ekstraligi w sezonie 2018! Osiągnął najlepszą średnią oraz zdobył najwięcej punktów w lidze. Niezwykle waleczny i ambitny na torze. Był liderem Cash Broker Stali Gorzów, z którą zdobył srebrny medal DMP.  Wspaniały sezon zwieńczył indywidualnym wicemistrzostwem świata!

 

 

6. MAKSYM DRABIK

(Betard Sparta Wrocław, śr. 2,034) 

 

 
Kolejny kapitalny sezon Maksyma Drabika! Młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław był najlepszym juniorem PGE Ekstraligi. Nic dziwnego, że inne kluby chętnie widziałby go w swoich szeregach. Jednak ambitny Drabik zapowiedział, że w kolejnym sezonie nadal będzie startował w barwach Sparty Wrocław. 

 

7. BARTOSZ SMEKTAŁA

(Fogo Unia Leszno, śr. 1,889)

 


Mieć takiego juniora jak Bartosz Smektała to skarb. „Smyk” był drugim najskuteczniejszym młodzieżowcem tego sezonu PGE Ekstraligi. Wraz z Dominikiem Kuberą tworzyli najlepszy duet juniorski w lidze, a dzięki ich skutecznej jeździe Fogo Unia miała ogromny komfort. W tym roku Smektała przeszedł do historii jako nasz kolejny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów!

 

8. JACK HOLDER

(Get Well Toruń, śr. 1,708)

 

 
Na pozycji rezerwowego wybraliśmy zawodnika Get Well Toruń - Jacka Holdera. Młody 22-letni Australijczyk w wielu meczach tego sezonu pokazał się z dobrej strony jako zmiennik.

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 4
Dominik Niczke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com