Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Rospiggarna Hallstavik
vs
Indianerna Kumla
Wczoraj o 19:00
LIVE
Ipswich Witches
vs
Wolverhampton Wolvess
Wczoraj o 20:30
LIVE
Sheffield Tigers
vs
Belle Vue Aces
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Dla jednych inauguracja, dla drugich kolejna walka o punkty. Zapowiedź 2. Ligi Żużlowej
 06.04.2019 18:50
Już w najbliższą niedzielę czeka nas druga kolejka walki o punkty na najniższym szczeblu rozgrywek żużlowych w naszym kraju. Interesująco zapowiada się pojedynek w Bydgoszczy, gdzie miejscowa ZOOleszcz Polonia rozegra spotkanie z OK Bedmet Kolejarz Opole. Poza tym mamy mnóstwo niewiadomych jak chociażby forma zawodników Krosna, Krakowa i Piły. Liga wystartowała ale wymienione miasta w pierwszej kolejce z różnych przyczyn nie rywalizowały jeszcze o ligowe punkty. Pilan czeka arcytrudne spotkanie ze Stainer Unią Kolejarz Rawicz.

 

Euro Finannce Polonia Piła - Stainer Unia Kolejarz Rawicz

 

Rawiczanie w przeciwieństwie do zawodników z Piły mieli już okazję do walki o ligowe punkty. Podopieczni Romana Jankowskiego na stadionie im. Floriana Kapały, po walce zdołali zremisować z drużyną z Bydgoszczy. W najbliższą niedziele Niedźwiadki nie będą mogły skorzystać z ekstraligowego wzmocnienia, bowiem Fogo Unia tego samego dnia rozegra spotkanie przed własną publicznością. W składzie Stainer Unii Kolejarza Rawicz doszło do małych zmian w porównaniu z inauguracyjnym pojedynkiem. W niedzielę w rozgrywkach ligowych w Polsce zadebiutuje Keynan Rew, który w mijającym tygodniu skończył 16 lat.  Można przypuszczać, że liderem gości w niedzielnym pojedynku będzie najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie, Damian Baliński. Najprawdopodobniej awizowany składy uzupełni Jaimon Lidsey, który przed startem ligi zdołał wyleczyć kontuzje. 

 

Pilska drużyna miała rozpocząć zmagania w najniższej klasie rozgrywkowej w ubiegły weekend, jednak niesprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały przełożenie meczu w Krakowie na początek czerwca. Podopieczni Mirosława Kowalika podczas przygotowań do sezonu zmierzyli się w treningach punktowanych z zespołami z Gdańska oraz Daugavpils.  Podczas test meczy z dobrej strony zaprezentowali się Andreas Lyager, Oskar Bober oraz Thomas H. Jonasson. Wydawać się może, że to właśnie na tej trójce będzie spoczywał ciężar zwycięstwa. Nie można jednak zapominać chociażby o Patryku Dolnym czy Jonasie Jeppsenie, którzy umieją pokazać kawałek dobrego żużla.

 

Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa wydają się być zawodnicy z Piły. Na korzyść miejscowej drużyny przemawia przede wszystkim atut własnego toru. Żużel jest jednak sportem nieprzewidywalnym i wydarzyć się może się wszystko.

 

Awizowane składy:

Stainer Unia Kolejarz Rawicz
1. Szymon Szlauderbach
2. Arkadiusz Pawlak
3.
4. Keynan Rew
5. Damian Baliński
6. Kacper Pludra
7. Krzysztof Sadurski

 

Euro Finannce Polonia Piła
9. Andreas Lyager
10. Jonas Jeppesen
11. Patryk Dolny
12. Oskar Bober
13. Tomas H. Jonasson
14. Paweł Staniszewski
15. Piotr Gryszpiński

 

Początek meczu: godz. 14:45
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Michał Wojaczek

 

Wilki Krosno – Speedway Wanda Kraków

 

Inauguracyjny mecz w lidze oraz pierwszy ryk silników na stadionie to coś, czego spragnieni żużla kibice wyczekują z niecierpliwością przez długie, zimowe miesiące. W parze z emocjami idą również chęci zobaczenia jak najlepszego zaprezentowania się swoich drużyn na torze. W Krośnie, w ramach 2. kolejki 2 Ligi Żużlowej, podjęty zostanie zespół z Grodu Kraka, Speedway Wanda. Mimo trwającego już sezonu, dla obydwóch zespołów będzie to pierwsza okazja do ligowego debiutu przed publicznością. Co ciekawe, według terminarza rundy zasadniczej, spotkaniem przy ul. Odmogile, zakończy się dla tych zespołów sezon, jeśli nie zdołają przedostać się w czasie jego trwania do play-offów.

 

Dla Speedway Wandy Kraków będzie to pierwszy mecz z racji tego, że nie objechali zaplanowanego spotkania ze spadkowiczem I Ligi, Polonią Piłą. Przypomnijmy, że rywalizacja ta przełożona została zapobiegawczo z powodów złych stanów atmosferycznych, jakie miały panować w dniu meczu. Nowy termin spotkania wyznaczony został na 9 czerwca.

 

Zespół z Grodu Kraka dokonał sporych roszad w liście zawodników. Wiele nowych nazwisk będzie miało okazję do zaprezentowania się podczas spotkania i bronienia barw klubowych, m.in. Krystian Stefanów, Matej Kus czy też Tero Aarnio. Krakowianie będą mogli również liczyć na pomoc żużlowca z Zielonej Góry, Sebastiana Niedźwiedzia, który wystartuje z plastronem z numerem 1.

 

Dla krośnieńskiej drużyny będzie to ich pierwsze, historyczne spotkanie, jakie rozegrają przeciwko innemu zespołowi. Są też faworytami do odniesienia wygranej. Krakowianie z kolei zdeterminowani są przede wszystkim do objechania całego sezonu bez niepotrzebnego wydawania finansów klubowych. Wiadomo jednak, że żużel jest dość nieprzewidywalnym sportem, toteż nigdy nie wiadomo do końca, jak rozegrają się ostateczne losy spotkania.  

 

Obydwa zespoły mają za sobą treningi na własnych torach oraz sparing z Unią Tarnów, w przypadku Wilków Krosno. Zawodnicy powinni więc być też oswojeni z motocyklami po zimowej przerwie i gotowi do rozegrania niedzielnego spotkania.

 

Początek meczu zaplanowany został na godzinę 15:15.

 

Awizowane składy:

Speedway Wanda Kraków

1. Sebastian Niedźwiedź

2. Tero Aarnio

3. Wojciech Lisiecki

4. Matej Kus

5. Michael Haertel

6. Krystian Stefanów

 

Wilki Krosno

9. Jonas Davidsson

10. Lars Skupień

11. Edward Mazur

12. Nick Skorja

13. Andriej Karpow

14.

15. Patryk Zieliński

 

Początek meczu: godz. 15:15

Sędzia: Jerzy Najwer

Komisarz toru: Krzysztof Guz

 

 

ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz – OK Bedmet Kolejarz Opole

 

Który zespół miał cięższe zadanie w ubiegłym tygodniu? OK Bedmet Kolejarz Opole pokonując na własnym obiekcie Power Duck Iveston PSŻ Poznań czy ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz wywożąc punkt z rawickiego owalu? Nie ma to większego znaczenia. W najbliższym meczu obydwa zespoły znów będą musiały się mocno napocić, jeżeli chcą uchodzić za niepokonaną drużynę najniższego szczebla rozgrywek żużlowych w kraju.  Opole wystawia praktycznie te same nazwiska co tydzień temu w meczu ze Skorpionami. Mirosław Korbiel wyciągnął jednak pewne wnioski i przetasował trochę pary licząc przy tym, że formę odnajdzie Kevin Woelbert, którego punktów zabrakło na inauguracji ligi. Pod numerem 6. awizuje z kolei Jarosława Krzywosza, nową postać na tle zeszłotygodniowego składu.

 

Miejscowi także wprowadzili kilka korekt w porównaniu do spotkania z 1. Kolejki 2. Ligi Żużlowej. Ta najważniejsza to awizacja Matica Ivacica w miejsce Ricky`ego Weelsa. Amerykanin dostał szansę na torze w Rawiczu, na którym startował w poprzednim sezonie. Kolokwialnie mówiąc, nie popisał się stąd Jerzy Kanclerz odsunął go od składu nie zamykając jednak możliwości do jego powrotu. Rok temu bydgoszczanie nieznacznie ulegli 4 punktami OK Bedmet Kolejarzowi Opole. Liderami swoich zespołów byli wówczas Hubert Łęgowik i Oskar Ajtner – Gollob. Najprawdopodobniej żadnego z nich nie ujrzymy w niedzielę na stadionie. Kto zatem przejmie pałeczkę po nieobecnych a tym samym da pozytywną energię kolegom z zespołu?

 

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole

1. Kevin Woelbert

2. Oskar Polis

3. Michał Szczepaniak

4. Denis Gizatullin

5. Bjarne Pedersen

6. Jarosław Krzywosz

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

9. Rene Bach

10. Matic Ivacic

11. Josh Grajczonek

12. Dimitri Berge

13. Kamil Brzozowski

14. Marcel Studziński

15. Tomasz Orwat

 

Początek spotkania: 14:30

Sędzia: Grzegorz Sokołowski

Komisarz toru: Paweł Stangret

 

Tekst opracowała redakcja w składzie: Magdalena Magdziarz (Krosno - Kraków), Dominika Bajer (Piła - Rawicz), Michał Lewandowski (Bydgoszcz - Opole)

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Najlepsze opinie
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Nie rozumiem dlaczego jutro nie mogą jechać ?
Bo jutro sprzątaczka jury ma ku**a wolne
Lubię
Nie lubię
+5
3 lata temu
Chciałem Was kibiców z innych ośrodków przeprosić, za ta szopke w wykonaniu klubu , króremu kibicuje. Wybaczcie.
p.s
Ide sie najebac. Dobranoc. Jest mi wstyd.
Lubię
Nie lubię
+5
Komentarze (261)
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Nie
czemu ja nie w temacie
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
mecz się nie odbył ?
Nie
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
mecz się nie odbył ?
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Nie no, Sparta nie da rady w Lesznie.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=25&v=6e65mDLKffA

tutja mszs 50/50 xd
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Nie no, Sparta nie da rady w Lesznie.
was te skazywali na pozarcie a starczyl thomsen zeby byla ensacja
w sparcie moze tez ktos nagle wystrzelic i beda pelne portki w lesnzie xd
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Nie no, Sparta nie da rady w Lesznie.
penwie nie ale kibicowec bede jej a nie unii xd
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
ja musze gkmwoi zebysmy sie utrzyamli
oraz sparcie
Nie no, Sparta nie da rady w Lesznie.
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
hahha bo moze aplikacji nei pobrales xd
Aha. No to już wiem czemu mnie tam nie było xD
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Spadam dobrej nocy, jutro kibicuję lublinowi i sparcie. W nice Wybrzeże
ja musze gkmwoi zebysmy sie utrzyamli
oraz sparcie
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
To czemu mnie tam nie było? xD
ja ogladlem caly ten final
nie znalem odpwiedzi na 2 pytania
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com