Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź niedzielnych zmagań 2. Ligi Żużlowej
 08.06.2019 18:35
W niedzielne popołudnie będziemy mogli emocjonować się trzema spotkaniami ligowymi w najniższej klasie rozgrywkowej. Na godzinę 16.00 zaplanowano spotkanie pomiędzy Speedway Wandą Kraków oraz Euro Finannce Polonią Piła. O godzinie 17.00 dojdzie do pojedynku pomiędzy ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz i Wilkami Krosno oraz OK Bedmet Kolejarzem Opole i Stanier Unią Kolejarzem Rawicz.
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz – Wilki Krosno
 
W to niedzielne popołudnie szykuje się żużlowy spektakl na 2 – ligowym obiekcie przy Sportowej 2 w Bydgoszczy. Miejscowa ZOOleszcz Polonia podejmować będzie Wilki Krosno, zespół przed sezonem stawianym w przez wielu w roli jednego z faworytów do wygrania rozgrywek na najniższym szczeblu rozgrywek. Poloniści, choć zapowiadali głównie spłatę pozostałego zadłużenia z poprzednich lat i awans do play – off, liderują jak na razie w tabeli 2. Ligi Żużlowej. Wyniki mogą zadowalać. A wypożyczenie Marcina Jędrzejewskiego z Orła Łódź wzmaga tylko apetyt i chyba nie ma już nikogo, kto wątpiłby, że celem Polonii na ten sezon jest awans o szczebel wyżej w krajowych rozgrywkach. Kolejnym krokiem aby ziścić marzenia jest konfrontacja z drużyną, która w zimę przeszła małą rewolucję. Zespół gości, poza meczem w Rawiczu, nie najlepiej radzi sobie w wyjazdowych wojażach. Tym samym pod dużym znakiem zapytania stoi jakakolwiek zdobycz punktowa do ligowej tabeli. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w Krośnie wygrali bydgoszczanie 46:44.
 
Niezbyt wysoka zaliczka, ale dodając że Polonia w tym sezonie nie przegrała jeszcze ani razu stawia bydgoszczan w roli zdecydowanych faworytów. Ponadto w klubie nikt nie narzeka na jakikolwiek uraz w przeciwieństwie do zespołu gości. Ciekawi jesteśmy formy chociażby powracającego do zdrowia Pawła Hliba czy też awizowanego w jednej parze z nim Norberta Magosiego. Widowiskowo powinna wyglądać walka juniorów. Prawdopodobnie ze strony krośnian ujrzymy Patryka Zielińskiego i Mateusza Świdnickiego. Marcel Studziński i Tomasz Orwat, przedstawiciele Polonii, jako jedna z najlepszych par 2 – ligowych powinna dostarczyć sporych emocji i punktów swojej drużynie. A to będzie dużym atutem w spotkaniu z Wilkami. To jednak sport i nie ma co zbyt wcześnie rozdzielać punktów. Wszystko rozstrzygnie się w trakcie 15. biegów.
 
Awizowane składy:
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz
9. Kamil Brzozowski
10. Marcin Jędrzejewski
11. Josh Grajczonek
12. René Bach
13. Dimitri Bergé
14. Marcel Studziński
15. Tomasz Orwat
 
Wilki Krosno
1. Nicklas Porsing
2. Edward Mazur
3. Paweł Hlib
4. Norbert Magosi
5. Andrij Karpow
6. 
7. Patryk Zieliński
 
Godzina rozpoczęcia 17.00 
Sędzia: Tomasz Fiałkowski 
komisarz toru: Paweł Stangret
 
 
Speedway Wanda Kraków – Euro Finannce Polonia Piła
 
W niedzielę Speedway Wanda Kraków podejmie w zaległym meczu rozpędzoną Euro Finannce Polonię Piłę. Na papierze murowanym faworytem wydaje się drużyna z Piły, tym bardziej, że prawdopodobnie w Krakowie będą miały dwa ciekawe debiuty w żółto-czerwono – zielonych barwach.  
 
Mowa oczywiście o Karolu Baranie, który ostatecznie dogadał się z włodarzami klubu 
z Bydgoskiej, a wszystkie formalności zostały dopięte na ostatni guzik. Tak więc z pewnością to on ubierze w niedzielę plastron z numerem 4, co było do tej chwili niewiadomą. Obecność tego doświadczonego zawodnika daje przynajmniej psychologiczną przewagę przyjezdnym, jednak na pewno poczują oni także dreszczyk emocji, jeśli na torze pojawi się młodziutki Philip Hellstroem-Baengs. W kuluarach mówi się, że ma potencjał by stać się drugim Tony Rickardsonnem, a czas pokaże, czy faktycznie tak jest. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że jeśli ma zadebiutować w Polsce, to mecz z Wandą będzie idealnym momentem. Dlaczego? Ponieważ drużynie z grodu Kraka wybitnie się nie wiedzie. 
 
Dwumecz z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz był na zawodników Wandy prawdziwie gorzką pigułką. Na wyjeździe zdobyli 27 punktów, z czego 12 przywiózł Tero Aarnio, natomiast u siebie poszło im już lepiej, jednak nie zdołali pokonać lidera tabeli i ostatecznie przegrali 38:52. 
 
We wcześniejszych meczach nie było lepiej. Gdy do Krakowa przyjechał Kolejarz Rawicz, po trzech biegach mecz został przerwany z powodu opadów deszczu, jednak gospodarze przegrywali 5:12. Gościnne nie okazały się także Wilki z Krosna, przyjmując krakowskich zawodników srogim laniem 53:37. 
 
Pilska Polonia z pewnością nie jedzie na spotkanie z Wandą by walczyć o przetrwanie na torze, bowiem awizowany skład jest naprawdę mocny. To co w ostatnich meczach pokazują Andreas Lyager i Oskar Bober jest niewątpliwym powodem do radości, a wzmocnienie formacji juniorskiej w postaci Nikodema Bartocha może napawać optymizmem sympatyków pilskiej drużyny. 
 
Czy Wanda stawi opór Pile? A może kolejna Polonia rozjedzie krakowski owal? Przekonamy się.
 
Awizowane składy:
 
Euro Finanace Polonia Piła
1. Andreas Lyager
2. Philip Hellstroem-Baengs
3. Jonas Jeppesen
4.
5. Oskar Bober
6. Nikodem Bartoch
7. Piotr Gryszpiński
 
Speedway Wanda Kraków
9. Tero Aarnio
10. Wojciech Lisiecki
11. Sebastian Niedźwiedź
12.
13. Stanisław Burza
14. Dawid Kołodziej
15. Mateusz Pacek
 
Godzina rozpoczęcia 16.00 
Sędzia: Jerzy Najwer 
Komisarz toru: Waldemar Cisoń
 
 
OK Bedmet Kolejarz Opole – Stainer Unia Kolejarz Rawicz
W niedzielne popołudnie na torze w Opolu rozegrany zostanie pojedynek pomiędzy zespołami OK Bedmet Kolejarzem Opole i Stainer Unią Kolejarzem Rawicza. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00. W pierwszym w tym roku meczu na torze stadionu im. Floriana Kapały okazali się zawodnicy z Opola, którzy przed rewanżem na domowym torze mają jedenastopunktową zaliczkę.
 
Rawiczanie do Opola udadzą się z ekstraligowym wzmocnieniem w postaci Brady Kurtza. Podopieczni Romana Jankowskiego w tegorocznych zmaganiach 2. Ligi Żużlowej nie odnieśli jeszcze ligowego zwycięstwa i trudno mówić o większych szansach rawiczan na zwycięstwo w Opolu. W zespole z Wielkopolski zawodzą przede wszystkim liderzy, którzy w ostatnich spotkaniach ligowych nie zachwycają nie tylko w meczach wyjazdowych, ale również w meczach przed własną publicznością. Nadzieją rawiczan wydaje się być Luke Becker, który dołączył do zespołu w majowym okienku transferowym.
 
Opolanie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem sześciu oczek. Do niedzielnego pojedynku przystąpią w najsilniejszym składzie. Gospodarze niedzielnego spotkania prezentują się zdecydowanie lepiej niż drużyna z Wielkopolski i są pretendentem do ligowego zwycięstwa. Drużyna OK Bedment Kolejarz Opole udowodniła w tym roku, że nawet po gorszym początku jest wstanie odrobić stratę punktową i zwyciężyć w spotkaniu. Niedzielny pojedynek na torze w Opolu będzie czterdziestą drugą rywalizacją pomiędzy zespołami, a lepszy bilans wygranych mają gospodarze.
 
Awizowane składy:
 
Stainer Unia Kolejary Rawicz
1.Jaimon Lidsey
2. Szymon Szlauderbach
3. Damian Baliński
4. Luke Becker
5. Brady Kurtz
6. Kacper Pludra
7. Krzysztof Sadurski
 
OK Bedmet Kolejarz Opole
9. Bjarne Pedersen
10. Hubert Łęgowik
11. Michał Szczepaniak
12. Denis Gizatullin
13. Kevin Woelbert
14. Mateusz Adamczewski
 
Początek meczu: godz. 17:00
Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Maciej Głód
Wynik pierwszego meczu: 50:39 dla OK Bedmet Kolejarza
 
 
Tekst opracowali: Marcin Jasoń (Kraków - Piła), Michał Lewandowski (Bydgoszcz - Krosno), Dominika Bajer (Opole -Rawicz)
Dominika Bajer (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (194)
3 lata temu
Heat 10: Smektala, Smetana, Niedzwiedz, Tungate w
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
i Bomber może nawywijać :)))
szkdoa ze final chalnage nie jest w glasgow tylko w gorcian na tym g..
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
dziadek motorower wróci na forum na syfach :)))
Dziadzia jest xD
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Jo hahha
dziadek motorower wróci na forum na syfach :)))
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
W finale gp chaange beszie3 anglikow xd
i Bomber może nawywijać :)))
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Jak znowu Bomber wejdzie do GP to "drżyjcie narody":)))))))
Jo hahha
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W finale gp chaange beszie3 anglikow xd
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Heat 9:
Aspgren, Lambert, Thorssell, Berge.
Jak znowu Bomber wejdzie do GP to "drżyjcie narody":)))))))
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Heat 12: Harris, Berntzon, M Tressarieu, Dilger
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Aspgrsn szoj co dzisnjedzie
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com