Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź 12. kolejki 2. Ligi Żużlowej
 06.07.2019 23:10
Kolejkę rozpocznie ciekawa rywalizacja w Pile. Miejscowa Polonia, znajdująca się obecnie tuż za czwórką gwarantującą udział w play - offach podejmie Kolejarz Opole. I wcale nie stoi na przegranej pozycji. O 17 hit kolejki w Bydgoszczy. Czy Polonia odrobi część strat do lidera z Poznania? Natomiast 15 minut później rozpocznie się rywalizacja w Krośnie. Wilki nie mogą gubić punktów, jeżeli nie chcą skończyć sezonu na rundzie zasadniczej.

Euro Finannce Polonia Piła – OK Bedmet Kolejarz Opole

14 kwietnia 2019 roku w Opolu Euro Finannce Polonia Piła przegrywa 55:35 z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Dziś klub z Piły, jak i kibice liczą na rewanż. Opolanie przyjeżdżają jako trzecia siła 2. Ligi Żużlowej myśląca już o fazie play – off. Pilanie znajdują się na 5. miejscu w tychże rozgrywkach z punktem straty do Wilków Krosno i wszystko wskazuje na to, że właśnie z Wilkami powalczą o ostatnie miejsce gwarantujące udział we fazie mistrzowskiej. Aby tak się stało, poloniści muszą najbliższe spotkanie wygrać. Nie będzie łatwo. Kolejarz ma za sobą spotkanie w Krakowie, w którym zwyciężyli 70:20. Taki wynik niezmiernie podnosi morale zespołu. Nieważny jest fakt, że jechali z najsłabszą drużyną ligi. Nabuzowani pozytywną energią przyjadą do Piły i może nie powtórzą wyniku z piątkowego spotkania, ale na pewno pokuszą się o zwycięstwo.

 

Taki sam jednak cel mają przed sobą gospodarze. Lyager i Jonasson to bezwzględni liderzy zespołu. Dobre występy notują również Oskar Bober i Karol Baran. Także na pozycjach juniorskich pilanie mają swoje armaty. Czy te nazwiska wystarczą aby dopisać punkty do ligowej tabeli? Jeżeli tak to ile? Może będzie komplet? Przed nami emocjonująca rywalizacja , którą śledzić będzie można także za pośrednictwem TVP3 Opole oraz TVP3 Poznań. Zapraszamy!

 

Awizowane składy:

Euro Finannce Polonia Piła

9. Andreas Lyager

10. Karol Baran

11. Oskar Bober

12. Rasmus Jensen

13. Tomas H. Jonasson

14. Nikodem Bartoch

15. Piotr Gryszpiński

 

OK Bedmet Kolejarz Opole

1. Kevin Wölbert

2. Hubert Łęgowik

3. Michał Szczepaniak

4.

5. Bjarne Pedersen

6. Patryk Wojdyło

7. Damian Lotarski

 

Godzina rozpoczęcia: 14:15

Sędzia: Ryszard Bryła

komisarz toru: Jacek Woźniak

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz – Power Duck Iveston PSŻ Poznań

To będzie absolutny hit tej kolejki na szczeblu 2. Ligi Żużlowej. Lider tabeli Power Duck Iveston PSŻ Poznań przyjedzie do Bydgoszczy, aby bronić swojej 10 punktowej przewagi z pierwszego spotkania rozegranego na torze w Poznaniu. OD tamtego okresu w obu zespołach doszło do pewnych korekt. Poznań wzmocnił się pozyskanym niedawno Robertem Miśkowiakiem, który ma za sobą już dwa udane występy na torze na Golęcinie. Czy podobnymi rezultatami pochwali się przy Sportowej 2? „Misiek” już tutaj występował, a zważywszy na to jak mało czasu potrzebował na dopasowanie się do poznańskiego owalu, na którym także w przeszłości startował wydaje się, że będzie mocnym ogniwem zespołu. Przyjezdni liczą oczywiście na Davida Bellego. Zawodnik jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców 2. Ligi Żużlowej. Tuż za nim jest Kamil Brzozowski, kapitan ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz.

 

Miejscowi kibice liczą właśnie, że to 32 – latek poprowadzi „Gryfy” do zwycięstwa. Jerzy Kanclerz „pomajstrował” trochę w składzie do tego stopnia, że do końca nie można być pewnym niczego. O ile PSŻ wystawia sprawdzony układ par o tyle Kanclerz pokusił się na mały eksperyment z dwiema niewiadomymi w składzie. Sternik bydgoskiego klubu liczy ponadto, że fantastyczne zawody odjedzie Marcin Jędrzejewski. Punkty powinien dołożyć także Tomasz Orwat, który swojego występu w Poznaniu raczej nie będzie rozpamiętywał. Emocje już teraz sięgają zenitu. Wygrana poznaniaków zagwarantuje im wejście do play – off z 1. miejsca. Zwycięstwo za 3 punkty bydgoszczan sprawi, że do ostatniej kolejki będzie bardzo ciekawie.

 

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

1. David Bellego

2. Robert Miśkowiak

3. Marcin Nowak

4. Eduard Krcmar

5. Władimir Borodulin

6. Michał Curzytek

7. Adrian Woźniak

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:

9. Rene Bach

10. Josh Grajczonek

11. Kamil Brzozowski

12.

13. Marcin Jędrzejewski

14. Tomasz Orwat

15.

Godzina rozpoczęcia: 17:00

Sędzia: Tomasz Fiałkowski

komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

 

Wilki Krosno – Stainer Unia Kolejarz Rawicz

W niedzielne popołudnie w ramach XII rundy 2. Ligi Żużlowej dojdzie do pojedynku pomiędzy Wilkami Krosno i Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. W pierwszym w tym roku spotkaniu na torze im. Floriana Kapały lepsi okazali się zawodnicy z Krosna, którzy przed rewanżem na własnym obiekcie mają osiemnastopunktową zaliczkę.

Rawiczanie zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli, zawodnicy z Wielkopolski mają jeszcze matematyczne szanse na awans do fazy play – off, jest to jednak mało prawdopodobne. Roman Janowski może skorzystać ze wsparcia ekstraligowej Fogo Unii, jednak żaden z trójki zawodników – Brady Kurtz, Bartosz Smektała i Dominik Kubera, nie znaleźli się w awizowanym składzie rawiczan na niedzielny pojedynek. Stainer Unia do Krosna uda się w sprawdzonym zestawieniu, a fani rawickich Niedźwiadków będą liczyć na dobre występy przede wszystkim Damiana Balińskiego, Jaimona Lidsey’a czy Luke Becker’a.

 

Dla zawodników z Krosna niedzielny pojedynek będzie ostatnim spotkaniem w rundzie zasadniczej przed własną publicznością. Zdecydowanie większe szanse na awans do fazy play  - off mają gospodarze niedzielnego meczu, którzy zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Janusza Ślączki są stawiani w roli faworyta do zwycięstwa podczas niedzielnego pojedynku. Do składu krośnian wrócił Paweł Hlib, który w niedzielne popołudnie zajmie miejsce Larsa Skupienia.

Na krośnieńskim owalu obie ekipy spotkały się piętnastokrotnie, 8 razy zwycięsko z pojedynku wychodzili podopieczni Janusza Ślączki, natomiast siedmiokrotnie lepsi okazywali się zawodnicy z Rawicza. Niemal pewny punkt bonusowy przed niedzielnym spotkaniem mają zawodnicy z Krosna, którzy pewnie zwyciężyli w pojedynku wyjazdowym, jednak czy tak będzie przekonamy się w niedzielny wieczór.

 

Awizowane składy:

Stainer Unia Kolejarz Rawicz

1. Jaimon Lidsey

2. Szymon Szlauderbach

3. Arkadiusz Pawlak

4. Damian Baliński

5. Luke Becker

6. Kacper Pludra

7. Krzysztof Sadurski

 

Wilki Krosno

9. Nicklas Porsing

10. Paweł Hlib

11. Patrick Hansen

12. Edward Mazur

13. Andriej Karpov

14.

15. Patryk Zieliński

 

Godzina rozpoczęcia: 17:15

Sędzia: Grzegorz Sokołowski

komisarz toru: Paweł Stangret

 

Tekst opracowała redakcja w składzie: Dominika Bajer (Krosno - Rawicz), Michał Lewandowski (Bydgoszcz – Poznań, Piła – Opole).

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (22)
5 lat temu
Janowski
Holder
J.Holder
Przedpełski
Krcmar
Chlupac
Liszka
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Pawlicki
Kasprzak
Kurtz
Kościuch
Baliński
Kubera
Skorja
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Sajfudinov
Buczkowski
Milik
Kildemand
Okoniewski
Kvech
Turowski
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Hancock
Woryna
Batchelor
Morris
Szczepaniak
Bewley
Chmiel
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Jakieś składy porobie zobaczymy jak to wyjdzie ;]
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Witam wszystkich
Witaj
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Witam wszystkich
siema
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Konto usunięte
Witam wszystkich
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
to tuman roku
Ile on jeszcze w tej kadrze będzie siedział ?
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
No w zeszłym roku powinien jechać Bartek a w tym Dudek cały Cieślak miszczu taktyki ;]
to tuman roku
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com