Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź 13. kolejki 2. Ligi Żużlowej
 27.07.2019 13:13
Lider tabeli najniższego szczebla rozgrywek w naszym kraju pauzuje. W obecnej chwili ma 3 punkty przewagi nad zajmującą drugie miejsce ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz. Poznaniacy, bo o nich mowa będą więc przyglądać się rywalizacji w Opolu. Zwycięstwo bydgoszczan za 3 punkty oznaczałoby zrównanie się w tabeli dużymi punktami. Wszystko wówczas może zależeć od konfrontacji poznańsko - opolskiej, która zaplanowana jest na 4 sierpnia br. Poza tym Krosno wyjeżdża do Krakowa po pewne raczej punkty a Rawicz po wczorajszej wygranej marzy o podtrzymaniu zwycięskiego maratonu.

Stainer Unia Kolejarz Rawicz – Euro Finannce Polonia Piła

Goście nie składają broni. Pilanie wciąż liczą się we walce o miejsce gwarantujące udział w rundzie finałowej rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. W sobotę przyjadą do Rawicza po kolejne punkty. Czy osiągną cel? W składzie przyjezdnych na próżno szukać Rasmusa Jensena i Thomasa H. Jonassona. Obaj zawodnicy mają w tym dniu zawody, w których potwierdzili swój udział. Konflikt wydarzeń mocno osłabił siłę rażenia Euro Finannce Polonii Piła. Przy takim obrocie sprawy duże oczekiwania spoczywać będą na Andreasie Lyagerze, który ostatnio notował słabsze występy a także polskich zawodnikach.

 

Rawiczanie przystąpią do tego spotkania niejako z marszu. Mając za sobą wysokie zwycięstwo z Wandą Kraków będą chcieli podtrzymać passę także i sobotniego popołudnia. Rezerwy Fogo Unii Leszno mimo osłabienia rywala, nie będą mieli łatwego zadania. Punkty zdobyli do tej pory jedynie w starciu z Krakowem i Bydgoszczą. W Pile ulegli 49:41. Czy po tej konfrontacji dopiszą kolejne oczka do ligowej tabeli?

 

Awizowane składy:

Stainer Unia Kolejarz Rawicz

9. Jaimon Lidsey

10. Szymon Szlauderbach

11. Arkadiusz Pawlak

12.

13. Luke Becker

14. Krzysztof Sadurski

15. Kacper Pludra

 

Euro Finannce Polonia Piła

1. Andreas Lyager

2. Philip Hellström-Bängs

3. Jonas Jeppesen

4. Oskar Bober

5. Karol Baran

6. Piotr Gryszpiński

7. Nikodem Bartoch

 

Godzina spotkania: (sobota) 16:00

Sędzia: Tomasz Fiałkowski

Komisarz toru: Marcin Skabowski

 

Speedway Wanda Kraków – Wilki Krosno

W tym spotkaniu na próżno szukać jakichkolwiek emocji. Wanda Kraków w każdym meczu dostarcza punktów rywalom, nie nawiązując przy tym zbytniej walki. Chociaż w sporcie wszystko może się zdarzyć, to faworytem spotkania są goście, Ta konfrontacja może posłużyć jako trening dla zawodników, którzy ostatnio zmagali się z urazami i nie byli w 100% zdrowi.

 

Awizowane składy:

Speedway Wanda Kraków

9. Tero Aarnio

10. Dawid Kołodziej

11. Dominik Kossakowski

12. Łukasz Szczęsny

13.

14. Krystian Stefanów

15. Mateusz Pacek

 

Wilki Krosno

1. Norbert Magosi

2. Lars Skupień

3. Edward Mazur

4. Andrij Karpow

5. Paweł Hlib

6. Patryk Zieliński

 

Godzina spotkania:  (niedziela) 16:00

Sędzia: Jerzy Najwer

Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

 

OK Bedmet Kolejarz Opole – ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Hit tejże kolejki. Pewni jazdy w rundzie finałowej ZOOleszcz Polonia i OK Bedmet Kolejarz mają okazję do sprawdzenia swoich sił przed decydującą konfrontacją w drugiej połowie sierpnia. W pierwszym spotkaniu padł wynik 47:43 dla bydgoszczan. Opolanie żądni rewanżu postarają się odegrać za ówczesną porażkę. Wydawać by się mogło, że mecz nie ma większego znaczenia. Poloniści mają jednak jeszcze nadzieję, na zajęcie 1. miejsca w tabeli, które na tę chwilę zajmuje klub z Poznania. Aby tak się stało niedzielne spotkanie muszą wygrać. Widowisko szykuje się bardzo emocjonujące. Oba zespoły desygnują najlepszych swoich jeźdźców.

 

O ile miejscowi w pewien sposób nie zaskoczyli w tworzeniu par, o tyle przyjezdni znów trochę „pokombinowali” szukając optymalnego zestawienia. Kibice z Bydgoszczy liczą na udany występ Kamila Brzozowskiego, który przed wakacyjną przerwą niezbyt pewnie punktował w wygranym meczu z Power Duck Ivestonem PSŻ. Sytuację gości komplikuje kontuzja Tomasza Orwata, jedynego jak do tej pory juniora Polonii do którego nie można było mieć większych zastrzeżeń.

 

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole

9. Kevin Wölbert

10. Oskar Polis

11. Michał Szczepaniak

12.

13. Bjarne Pedersen

14. Damian Lotarski

15. Patryk Wojdyło

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

1. Josh Grajczonek

2. René Bach

3. Marcin Jędrzejewski

4. Dimitri Bergé

5. Kamil Brzozowski

6. Tomasz Orwat

7.

 

Godzina spotkania: (niedziela) 17:00

Sędzia: Ryszard Bryła

Komisarz toru: Tomasz Welc

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com