Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź trzynastej kolejki Nice 1.LŻ
 27.07.2019 17:30
Sobotnim spotkaniem w Tarnowie rozpocznie się trzynasta kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej. W niedzielę kibice zobaczą mecze w Łodzi i Gnieźnie.

Terminarz XIII kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej:
sobota, 27 lipca 2019
Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (godz. 20:15)
niedziela, 28 lipca 2019
Orzeł Łódź - PGG ROW Rybnik (godz. 14:30)
Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów (godz. 14:30)

 


Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk


Pierwszym spotkaniem w Nice 1. Lidze Żużlowej po wakacyjnej przerwie będzie pojedynek Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Obie drużyny przystąpią do tego meczu bez swoich szwedzkich zawodników. Powodem tego jest fakt, że tego samego dnia odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji. Mimo, że termin zawodów w Hallstavik był znany od dawna, władze ligi nie zdecydowały się na zmianę daty meczu “Jaskółek” z Wybrzeżem.

Brak Petera Ljunga będzie bardzo odczuwalny dla gospodarzy. Doświadczony zawodnik prezentuje się znakomicie w tym sezonie i może pochwalić się najlepszą średnią biegową w Nice 1. Lidze Żużlowej. Szwed jest bezapelacyjnie liderem “Jaskółek” w tym sezonie, jednak w meczu z Wybrzeżem filarem gospodarzy będzie zapewne Wiktor Kułakow. Rosjanin spisuje się w tym roku fantastycznie, niemal każdy mecz kończy z dwucyfrowym dorobkiem punktów. Zagadką wydaje się być forma Artura Mroczki, który powoli wraca do ścigania po kontuzji doznanej na torze w Gdańsku.

Drużyna Zdunek Wybrzeża Gdańsk przyjedzie do Tarnowa bez Jacoba Thorssella i Kima Nilssona, którzy tak jak Ljung wystąpią w finale IM Szwecji. Kosztem Nilssona do składu gdańszczan wraca natomiast Adrian Cyfer, który ostatni raz brał udział w ligowym meczu 26 maja przeciwko Orłowi Łódź. Dla wychowanka Stali Gorzów jest to szansa na udowodnienie trenerowi Berlińskiemu swojej przydatności i powrót na stałe do składu. Kluczowa dla gdańskiego zespołu może być postawa Krystiana Pieszczka, który w ostatnich spotkaniach pokazywał wysoką formę.

W obu ekipach w zamian za swoich nieobecnych liderów ze Szwecji trenerzy skorzystają z zastępstwa zawodnika. W tym sezonie “Jaskółki” wygrywały zazwyczaj domowe mecze z niedużą przewagą nad rywalami (46:44 z Lokomotivem Daugavpils i Car Gwarant Startem Gniezno), jednak wyjazdowa forma zespołu z Gdańska pozostawia wiele do życzenia. Gdańszczanie muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by móc powalczyć o zwycięstwo w tym meczu. Sprawa punktu bonusowego jest chyba już zamknięta, gdyż tarnowianie w meczu nad morzem wygrali 50:40. Początek spotkania o 20:15.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Jacob Thorssell
2. Adrian Cyfer
3. Mikkel Bech
4. Kacper Gomólski
5. Krystian Pieszczek
6. Karol Żupiński
7.

Unia Tarnów
9. Viktor Kułakov
10. Peter Ljung
11. Artur Czaja
12. Daniel Kaczmarek
13. Artur Mroczka
14.
15. Mateusz Cierniak


MAREK KANIA


Orzeł Łódź - PGG ROW Rybnik


Na stadionie w Łodzi dojdzie do bardzo ciekawego starcia pomiędzy miejscowym Orłem a PGG ROW-em Rybnik. Obie drużyny mają jednak zupełnie odmienne cele na końcówkę rundy zasadniczej. Gospodarze walczą, aby opuścić ostatnią pozycję w tabeli i tym samym uniknąć startu w barażach. Goście aktualnie prowadzą w tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej i z pewnością będą chcieli utrzymać fotel lidera przed fazą play-off.

Orzeł Łódź do niedzielnego spotkania przystąpi w dobrych nastrojach. W piątek podopieczni trenera Kędziory pokonali w treningu punktowanym innego pierwszoligowca - TŻ Ostrovię aż 57:20. Jednak trzeba podkreślić, że ekipa z Ostrowa przystąpiła do sparingu w mocno okrojonym składzie. W drużynie z Łodzi nie zobaczymy w niedzielę Kaia Huckenbecka, którego zastąpi powracający po kontuzji Tobiasz Musielak. Do składu "Rekinów" wraca Linus Sundstroem, który wskoczył w miejsce Nicka Morrisa. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu wygrali rybniczanie w stosunku 53-37. Początek jutrzejszego spotkania zaplanowano na godzinę 14:30.

PGG ROW Rybnik
1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Mateusz Szczepaniak
4. Linus Sundstroem
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel

Orzeł Łódź
9. Rohan Tungate
10. Hans Andersen
11. Rafał Okoniewski
12. Daniel Jeleniewski
13. Tobiasz Musielak
14. Piotr Pióro


DOMINIK NICZKE


Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów


W najbliższą niedzielę na torze żużlowym w Gnieźnie dojdzie do niezwykle emocjonującego pojedynku derbowego pomiędzy Car Gwarant Start Gniezno a Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów. Spotkanie, które odpowie nam na jakich miejscach w fazie play-off mogą zająć te oba zespoły. Goście przyjadą w swoim najsilniejszym składzie z Grzegorzem Walaskiem i Tomaszem Gapińskim na czele. Manager gospodarzy Rafael Wojciechowski nie będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z Olivera Berntzona, który z powodu urazu musi pauzować kilka dni. W miejsce Szweda wystąpi Andriej Kudriaszow, który świetnie się zaprezentował w wyjazdowym spotkaniu w Rybniku. Początek tego świetnie zapowiadającego meczu w niedzielę o godzinie 14.30.

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Car Gwarant Start Gniezno
9. Andriej Kudriaszow
10. Oskar Fajfer
11. Mirosław Jabłoński
12. Jurica Pavlic
13. Adrian Gała
14.
15. Kevin Fajfer


MARCIN MARCHEL

Dominik Niczke (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com