Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź 14. kolejki 2. Ligi Żużlowej
 03.08.2019 17:21
W Pile ostatni mecz sezonu dla Polonii i Wandy Kraków. Emocji większych raczej nie będzie. Smaczku dodać powinien występ Sindy Weber, który powinien być debiutem kobiety w ligowej rywalizacji w Polsce. Bydgoszcz i Poznań mogą dostać lekkiego zawrotu głowy. Te dwa miasta będą na siebie wspólnie się oglądać podczas swoich niedzielnych spotkań. Komplet 3 punktów w Poznaniu powinien przesądzić sprawę, kto zajmie 1. miejsce w 2. Lidze Żużlowej po sezonie zasadniczym. Gdyby jednak PSŻ zgubił choćby jedno oczko, to będziemy mieli naprawdę gorącą końcówkę w Bydgoszczy i Poznaniu.

Euro Finannce Polonia Piła – Speedway Wanda Kraków

W Pile sezon dobiega końca. Euro Finannce Polonii zostało jedynie godne pożegnanie się z tegorocznymi rozgrywkami, które obfitowały w szereg burzliwych czasem wydarzeń. Wbrew pozorom chyba dobrze, że kończy to się już w sierpniu. Będzie więcej czas na analizy i słuszne wnioski. W najbliższą niedzielę zespół z Wielkopolski sprawdzi się na tle najsłabszej drużyny 2. Ligi Żużlowej Speedway Wandy Kraków. Mecz o nic, zatem można dać pościgać się zawodnikom, którzy do tej pory zbytnich okazji do startów nie mieli. Jednym, w sumie jedną z nich jest Niemka SIndy Weber, którą często można było spotkać w parku maszyn przy okazji wcześniejszych zawodów ligowych. Szykuje się debiut kobiety w meczu ligowym. Na tę rywalizację ceny biletów uległy zmianie. Przeciwnik nie jest z najwyższej półki, mecz bez stawki nie ma zatem co wystawiać ofiarności kibiców na próbę. Wejściówką będzie program zawodów w cenie 10 zł. Sami jesteśmy ciekawi jak na tle najsłabszego zespołu zaprezentuje się Weber? Będzie to dodatkowa porcja emocji.

 

Awizowane składy:

Euro Finannce Polonia Piła

9. Max Dilger

10. Patryk Fajfer

11. Tomas H. Jonasson

12. Sindy Weber

13.

14. Piotr Gryszpiński

15. Nikodem Bartoch

 

Speedway Wanda Kraków

1. Tero Aarnio

2. Krystian Stefanów

3. Dominik Kossakowski

4. Dawid Kołodziej

5. Stanisław Burza

6. Łukasz Szczęsny

7. Mateusz Pacek

 

Godzina spotkania: 17:00

Sędzia: Tomasz Fiałkowski

Komisarz toru: Marcin Skabowski

 

 

Power Duck Iveston PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole

Ubiegłotygodniowa porażka Opolan z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz zakończyła się pożegnaniem   Mirosława Korbela z funkcją trenera Kolejarza.. Przyjezdni będą chcieli odgryźć się za ówczesną stratę punktów a okazję do rehabilitacji będą mieli w niedzielę w Poznaniu. W rywalizacji z „Gryfami” zawiedli niemalże wszyscy zawodnicy. Tylko nieliczni z nich zostali powołani na niedzielną konfrontację. Kolejną szasnę występu otrzymali Kevin Woelbert i juniorzy. Z poprzedniego meczu pretensji mieć nie można było do Bjarne Pedersena stąd i dla niego znalazło się miejsce w składzie awizowanym. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy OK Bedmet Kolejarza, którzy na własnym torze zwyciężyli różnicą 6 punktów. Czy w stolicy wielkopolski zdołają obronić tę przewagę?

 

To na pewno byłoby nie w smak drużyny miejscowej. Obecnie liderujący w tabeli PSŻ chciałby przystąpić do fazy play – off z pierwszego miejsca. Głównym rywalem w tym celu jest ZOOleszcz Polonia, która swój mecz jedzie u siebie w Rawiczu. Poznaniacy nie chcąc się oglądać na rywali woleliby wszystko przypieczętować na własnym torze. W planach jest więc pełna pula za to spotkanie. Na pewno zadania nie ułatwi brak Davida Bellego, który w 2. rundzie SEC w Toruniu nabawił się złamania obojczyka. Francuz jest już po operacji i ma być gotowy na fazę play – off. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę zespół Bajerskiego skorzysta z zastępstwa zawodnika za swojego lidera. Taki manewr zawsze niesie za sobą duże ryzyko. Startując o jednego zawodnika mniej, trzeba mieć solidną czwórkę seniorów, której przez całe spotkanie nie przytrafi się słabszy moment. Do składu PSŻ – tu po okresie zawieszenia wraca Marek Lutowicz. Tego zawodnika musiało mocno brakować miejscowej publiczności. Junior już kilka razy w sezonie udowodnił swoją przydatność dla zespołu. Może tego popołudnia stanie się bohaterem zespołu?

 

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań

9. Robert Miśkowiak

10. David Bellego

11. Marcin Nowak

12. Eduard Krčmář

13. Władimir Borodulin

14. Marek Lutowicz

15. Michał Curzytek

 

OK Bedmet Kolejarz Opole

1. Hubert Łęgowik

2. Kevin Wölbert

3. Oskar Polis

4. Mads Hansen

5. Bjarne Pedersen

6. Patryk Wojdyło

7. Damian Lotarski

 

Godzina spotkania: 17:00

Sędzia: Ryszard Bryła

komisarz toru: Waldemar Cisoń

 

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz – Stainer Unia Kolejarz Rawicz

Jest mało prawdopodobne aby Polonia Bydgoszcz małymi punktami zdołała wyprzedzić w tabeli Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Zwycięstwo w niedzielnym meczu za 3 oczka również może nie dać gwarancji przystąpienia do play – off z 1. miejsca. Poloniści oprócz zwycięstwa muszą oglądać się również na Poznań, który walczyć będzie z OK Bedmet Kolejarze Opole. Nim jednak to zrobią muszą zadbać o korzystny rezultat na własnym stadionie. W najbliższym meczu Jerzy Kanclerz znów wprowadził kilka korekt w ustawieniach par. Patrząc jednak na sytuację „Gryfów” taka metoda przynosi spodziewany efekt. Niewiadomą na ten moment jest występ zawodnika z numerem 12. w parze z Kamilem Brzozowskim, a także zawodnika z młodego pokolenia pod numerem 15. W tym drugim przypadku można spodziewać się, że wystartuje Marcel Studziński, który początek sezonu miał bardzo dobry a potem było już tylko gorzej. Pewną koncepcję składu zburzyła kontuzja Tomasza Orwata. Podstawowy junior bydgoskiego team`u z powodu urazu opuści kolejne spotkanie. Miejscowi kibice liczą, że zawodnik wspomoże klub w rundzie finałowej rozgrywek 2. Ligi Żużlowej.

 

Przyjezdni w Bydgoszczy wystartują aby godnie pożegnać się z tegorocznymi rozgrywkami. Szansę  debiutu otrzyma Petr Chlupac. Poza nim w rawickim zespole zobaczyć powinniśmy Jaimona Lidsey`a, Szymona Szlauderbacha czy Luke Beckera. Pewnym jest, że Kolejarza nie wspomoże żaden z głównych zawodników FOGO Unii Leszno jak to miało miejsce podczas pierwszego spotkania tych zespołów w lidze. W omawianym meczu padł remis 45:45 a Brady Kurtz, broniący wówczas barw Stainer Unii Kolejarza zdobył w 6 startach 16 punktów. Dziś z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że gdyby nie występ Australijczyka, mecz zakończyłby się zwycięstwem Polonii i to w rękach bydgoszczan byłaby ostateczna kolejność po rundzie zasadniczej. Na tym przykładzie widać, jak wybiórcze powoływanie leszczyńskiego zaciągu wpłynęły na losy najniższej klasy rozgrywkowej.

 

Awizowane składy:

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

9. René Bach

10. Josh Grajczonek

11. Kamil Brzozowski

12.

13. Dimitri Bergé

14. Mateusz Tonder

15.

 

Stainer Unia Kolejarz Rawicz

1. Jaimon Lidsey

2. Petr Chlupáč

3. Szymon Szlauderbach

4. Arkadiusz Pawlak

5. Luke Becker

6. Kacper Pludra

7. Krzysztof Sadurski

 

Godzina spotkania: 17:00

Sędzia: Grzegorz Sokołowski

komisarz toru: Paweł Stangret

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (50)
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
bo ja pisze jak jest i prawde a nie herezje jak dryla w tv np
Dla prawdziwego kibica mecz jego drużyny nigdy nie jest o nic :)
Szczególnie że jutro są mecze o pierwsze miejscwe przed rundą zasadniczą to nie jest herezja tylko prawda. Sport ma wywoływać emocje, ale widać że mamy inne podejśćia :)
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
uwazajcie maja was na widelcu haha
Sezon zjebał...ny ale 5:0 nad Gnieznem cieszy
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
czasmi jest
Na takie gwiazdy gowno się dzieje.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
Ekstralipa najlepsi zawodnicy gdzie to sciganie.
czasmi jest
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
I tak lepszy niz ekstraliga
Od Grudziądza lepszy, od Lublina gorszy ten mecz
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
chyba nie
start i odleglosci po 50 metrow dzis
Ekstralipa najlepsi zawodnicy gdzie to sciganie.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
Ale team spirit
uwazajcie maja was na widelcu haha
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
hahahahhaha

mamy ich na widelcu hahaha leze
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Ale team spirit
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
I tak lepszy niz ekstraliga
chyba nie
start i odleglosci po 50 metrow dzis
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com