Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Speedway Grand Prix Dani - lista startowa
 10.09.2022 16:30
Brytyjczyk, Daniel Bewley wygrał kwalifikacje do wieczornego Speedway Grand Prix Danii na torze w Vojens. Drugi był zawodnik gospodarzy Leon Madsen, a trzeci Patryk Dudek.

Dla Bewleya to druga tegoroczna wygrana w kwalifikacjach. Wcześniej udało mu się zwyciężyć na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Brytyjczyk wybrał 14 numer startowy i w pierwszym swoim biegu rywalizować będzie z Patrykiem Dudkiem, który w klasyfikacji generalnej plasuje się tuż za nim, na pozycji czwartej.

 

Drugi w kwalifikacjach Leon Madsen wybrał numer 9 i w biegu 5 spotka się z liderem w walce o tytuł najlepszego żużlowca świata, Bartoszem Zmarzlikiem.

 

Lista startowa Speedway Grand Prix Dani - Vojens:
1. #16 Rasmus Jensen (Dania)
2. #46 Max Fricke (Australia)
3. # Andrzej Lebiediew (Łotwa)
4. #505 Robert Lambert (Wielka Brytania)
5. #95 Bartosz Zmarzlik (Polska)
6. #108 Tai Woffinden (Wielka Brytania)
7. #155 Mikkel Michelsen (Dania)
8. #69 Jason Doyle (Australia)
9. # Leon Madsen (Dania)
10. # Jack Holder (Australia)
11. #323 Paweł Przedpełski (Polska)
12. #66 Fredrik Lindgren (Szwecja)
13. #692 Patryk Dudek (Polska)
14. #99 Daniel Bewley (Wielka Brytania)
15. #54 Martin Vaculik (Słowacja)
16. #71 Maciej Janowski (Polska)
17. Benjamin Basso (Dania)
18. Emil Breum (Dania)
 
Początek zawodów godz. 19:00
Sędzia zawodów: Paweł Słupski (Polska)
FIM jury prezydent: Tony Steel (Wielka Brytania)
FIM dyrektor techniczny: Izak Santej (Słowenia)
Redakcja (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (307)
rok temu
Konto usunięte
Chwytak to mistrz przeróbek xD
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
— Crump poświęcił się karierze swojego syna Setha, który uprawia wyścigi motocyklowe — powiedział Michał Korościel.

— Jasona nie ma, ale na pewno odcisnął piętno na karierze Lamberta — stwierdził z kolei ekspert stacji Rafał Lewicki.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
— Cieszymy się z sukcesu Bartka, ale sam turniej w Vojens był taki sobie. Kibice kochają żużel za wyprzedzenia, a tego zabrakło. Oczywiście poza akcją Bartka z półfinału. To była akcja wieczoru. Niemniej za dużo było jazdy gęsiego. Tak nie powinny wyglądać mistrzostwa świata — zakończył Komarnicki.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Dlatego półfinał był tak ważny, cieszę się, że w nim Bartek nie napierał na prowadzącego Dudka, ale wyciągnął wnioski, bo kiedyś miał przecież podobną sytuację i pilnował drugiej pozycji. Zachował się jak doświadczony "rider" — stwierdził Komarnicki.

— W finale Zmarzlik ponownie pokazał absolutną klasę — uważa Komarnicki. — Startował z trzeciego pola, którego wszyscy się bali i słusznie, bo było kiepskie. Ale zobaczcie co Bartek zrobił! To był wielki popis. Teraz zostają nam dwa turnieje Grand Prix i powoli musimy przyzwyczajać się do myśli, że będzie kolejnym polskim mistrzem świata.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Gdyby Zmarzlik odpadł w półfinale, a Madsen potem wygrał w finale, to teraz Bartek nie miałby dwadzieścia punktów przewagi, ale osiem, a więc sprawa mistrzostwa byłaby otwarta — zauważył Komarnicki.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
— Jak przyjechał ostatni w drugim starcie, to trochę się denerwowałem — mówi Władysław Komarnicki, senator RP, honorowy prezes Stali Gorzów. — Tor w Vojens był bardzo trudny. Niektórymi strasznie rzucało. Natomiast Bartek pokazał wielką klasę. W najważniejszym momencie, a więc w półfinale udowodnił, że jest najlepszy na świecie. Przecież on w półfinale jechał czwarty, a awansował do finału! To też był duży stres, bo w tym momencie Madsen był już w finale. Bartek nie mógł więc pozwolić sobie na potknięcie w półfinale.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Maciej w kryzysie jest od dawna — mówi Cieślak. — Wszyscy o tym wiedzą, Maciek też. Nic nowego się nie pojawiło. Szkoda, bo to powinien być jego czas. Pozostaje mieć nadzieję, że zajmie miejsce w pierwszej szóstce i nie będzie musiał liczyć na dziką kartę na Grand Prix 2023 — zakończył Cieślak.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Bartek ma 20 punktów przewagi nad Madsenem, do końca są dwa turnieje, a więc spokojnie może robić "przymiarkę" do złota. Nie ma takiej siły, która sportowo jest w stanie pozbawić go pierwszego miejsca — powiedział Cieślak.
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
W odpowiedzi na komentarz:
Brawo Iga.
Piękny dzień dla polskiego sportu.
jo
  Lubię
  Nie lubię
rok temu
Cieszę się, że wygrał Bartek i że mieliśmy dwóch Polaków w finale — mówi Marek Cieślak, legendarny trener reprezentacji Polski i ekspert Canal+. — Szkoda, że w finale nie poszło Patrykowi. Niemniej, gdyby Bartek i Patryk tak pojechali na tym torze w Speedway of Nations, to by wygrali ten turniej (Polska zajęła dopiero szóste, przedostatnie miejsce — dop. autor). Niestety, spóźnili się. "Odpalili" dopiero w Grand Prix — dodaje.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2023 Zuzelend.com