Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Szlagier kolejki w Ostrowie Wielkopolskim (zapowiedź)
 16.04.2023 12:03
Już dziś o godzinie 14:00 w Ostrowie Wielkopolskim, rozpocznie się szlagier drugiej kolejki 1 Ligi Żużlowej. Miejscowa Arged Malesa podejmie ROW Rybnik.

Obie drużyny w ostatnich latach często spotykały się na pierwszoligowym podwórku, dobrą passę w tych meczach iająostrowianie, którzy na własnym stadionie nie przegrali z drużyną ROW-u od 2009 roku, kiedy to niespodziewanie tamtejszy Klub Motorowy Ostrów, poległ 44-45. W tamtejszym snotianku w barwach z klub Osterwa, wystąpił trener Arged Malesy Mariusz Staszewski. Od tamtego czasu, Rybniczanie, nie potrafią znaleść patentu na ostrowian, wystarczy wspomnieć że w 2021 roku obie drużyny mierzyły się czterokrotnie i za każdym razem górą byli podopieczni Mariusza Staszewskiego.

 

 

Pech nie opuszcza Arged Malesy Ostrów, gdy wydawało się że większego pecha z kontuzjami niż w sezonie 2022, mieć nie można nadszedł sezon 2023. W sparingu przeciwko Betard Sparcie Wrocław, kontuzji doznał Victor Palovaara, Szwed doznał złamania kości w nadgarstku i będzie pauzował jeszcze dwa tygodnie. Osłabiona drużyna z Wielkopolski, pojechała na pierwszy mecz ligowy do Gdańska w siedmiu, tam po pierwszej serii startów, liczba kontuzji w Arged Malesie, wzrosła już do trzech bowiem prawy obojczyk złamał Tobiasz Musielak, a Sebastian Szostak, zakończył mecz z złamaniem wyrostków kręgosłupa L2 i L4. Z tej przyczyny Waldemar Górski był zmuszony to poszukania nowych zawodników, wybór padł na dwóch młokosów, do klubu w ramach wypożyczenia trafili Francis Gusta oraz Leon Flint, szczególnie ten pierwszy ruch wydaję się bardzo solidnym wzmocnieniem.

 

 

Drużyna z Rybnika, także ma swoje problemy, do tej pory odjechali tylko jedno spotkanie, było to wygrany mecz sparingowy na własnym obiekcie z Texom Stalą Rzeszów. Na przeszkodzie rozegrania kolejnych meczy, stanęła pogoda. Mimo małej ilości ścigania się drużyna z Rybnika nie jest na straconej pozycji w Ostrowie, szczególnie po tym jak w piątek wzmocnili się byłym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix, Matejem Zegarem.

 

 

Nie ma cienia wątpliwości że spotkanie ostrwosko-rybnickie  zapowiada się bardzo ciekawie, obie drużyny przed tym meczem się solidnie wzmocniły. Czy Arged Malesa Ostrów podtrzyma dobrą passę i wygra piąty mecz z rzędu czy może to Rybnickie rekiny pokażą kły i wywiozą z Ostrowa dwa duże punkty? Przekonamy się już dziś. Start zawodów jest planowany na godzinę 14:00. A nasz portal przeprowadzi z nich relacje live, na którą serdecznie zparaszzamy.

 

 

Awizowanie Składy:

ROW Rybnik
1. Kamil WInkler
2. Patryk Wojdyło
3. Brady Kurtz
4. Krystian Pieszczek
5. Patrick Hansen
6. Paweł Trześniewski
7. Kacper Tkocz
8.

Arged Malesa Ostrów
9. Oliver Berntzon
10.
11. Grzegorz Walasek
12. Matias Nielsen
13. Tobiasz Musielak (Z/Z)
14. Jakub Krawczyk
15. Jakub Poczta
16 .Leon Flint

Magdalena Kociemba (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com