Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Birmingham Brummies
vs
Leicester Lions
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Stałe dzikie karty Tauron SEC rozdane
 19.05.2023 20:49
Antonio Lindbaeck, Andrzej Ļebiediew, Kai Huckenbeck, Vaclav Milík oraz Adam Ellis otrzymali stałe "dzikie karty" na cykl Tauron Speedway Euro Championship 2023. Zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy rozpoczną się 17 czerwca w Częstochowie.
Tauron Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zmagań, w którym zawodnicy walczą o trofeum dla Mistrza Europy, oraz o przepustkę do Speedway Grand Prix 2024. Oprócz Częstochowy, gospodarzami tegorocznych finałów będą Güstrow (5 sierpnia), Bydgoszcz (9 września) oraz Pardubice (22 września).
 
14 maja poznaliśmy pięciu zawodników, którzy dołączyli do Leona Madsena, Janusza Kołodzieja, Mikkela Michelsena, Patryka Dudka i Dominika Kubery jako stali uczestnicy tegorocznych zmagań. W Nagyhalasz, awans do Tauron SEC 2023 wywalczyli Dimitri Berge, Kacper Woryna, Jan Kvěch, Grzegorz Zengota oraz Andreas Lyager.
 
Tradycyjnie, pozostałe miejsca zostały zajęte przez zawodników, którym organizatorzy przyznali stałe "dzikie karty" na cały cykl. Te otrzymali Antonio Lindbaeck, Andrzej Lebiediew, Kai Huckenbeck, Vaclav Milík oraz Adam Ellis. Każdy z nich ma już za sobą starty w cyklu TAURON SEC. Łotysz to Indywidualny Mistrz Europy z 2017 roku, Czech zdobył jak dotąd dwa medale - srebrny w 2016 oraz brązowy w 2017. Szwed także stawał na podium całego cyklu, zajmując na nim najniższe miejsce w 2015 roku. Warto wspomnieć o Niemcu, który stawał na podium pojedynczych rund zmagań w Güstrow czy Gnieźnie, natomiast dla Brytyjczyka będzie to drugi rok z rzędu w elitarnej stawce zmagań o tytuł najlepszego żużlowca "Starego Kontynentu".
 
Stawka Tauron Speedway Euro Championship 2023:
1. Leon Madsen (Dania)
2. Janusz Kołodziej (Polska)
3. Mikkel Michelsen (Dania)
4. Patryk Dudek (Polska)
5. Dominik Kubera (Polska)
6. Dimitri Berge (Francja)
7. Kacper Woryna (Polska)
8. Jan Kvech (Czechy)
9. Grzegorz Zengota (Polska)
10. Andreas Lyager (Dania)
11. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
12. Andzej Lebiediew (Łotwa)
13. Kai Huckenbeck (Niemcy)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Adam Ellis (Wielka Brytania)
 
Rezerwowi cyklu:
R1 - Timo Lahti (Finlandia)
R2 - Szymon Woźniak (Polska)
R3 - Niels Kristian Iversen (Dania)
R4 - Mads Hansen (Dania)
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com