Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 3. kolejki Nice PLŻ
 27.04.2015 14:00
Za nami kolejne ligowe emocje w tym roku. Wczorajsze spotkania Nice PLŻ przyniosły ciekawe rezultaty. Po przedstawieniu siódemki najlepszych zawodników 3. kolejki PGE Ekstraligi, przyszła kolej na najlepszych jeźdźców na jej zapleczu.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Mariusz Puszakowski (1. raz w siódemce) (Orzeł Łódź) - (3,3,3,3,3) 15
"Puzon" był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem we wczorajszym spotkaniu Orła Łódź z Łączyńscy Carbon Startem Gniezno. Puszakowski nie miał najmniejszych problemów z wyprzedzaniem rywali i wywalczył pełny komplet punków.

2. Bjarne Pedersen (1) (Łączyńscy Carbon Start Gniezno) - (2,2,3,3,3,1) 14
Po słabym występie w 2. kolejce Nice PLŻ Duńczyk w pełni zrehabilitował się podczas spotkania w Łodzi. Bjarne Pedersen jak na lidera przystało wywaczył najwięcej punktów dla swojej drużyny i w wieu momentach dawał gnieźnianom nadzieję na wywiezienie z Łodzi korzystnego rezultatu.

3. Joonas Kylmaekorpi (1) (Lokomotiv Daugavpils) - (2,3,3,3,2*) 13+1
Fin w niedzielę był najlepiej punktującym zawodnikiem Lokomotivu i w Krakowie poprowadził łotewską drużynę do zwycięstwa. Trzy biegi z udziałem Kylmaekorpiego kończyły się podwójnym triumfem Łotyszy.

4. Robert Kościecha (1) (Polonia Bydgoszcz) - (3,3,3,2,2) 13
"Kostek" bardzo przeciętnie jeździł w sparingach bydgoskiej drużyny. Na szczęście dla kibiców w lidze jest o niebo lepiej. W niedzielę przeciwko faworyzowanej drużynie z Rybnika Kościecha wywalczył 13 punktów i poprowadził Polonię do zwycięstwa nad fawortyem Nice PLŻ.

5. Sebastian Ułamek (2) (ŻKS ROW Rybnik) - (0,2,1*,3,3,3) 12+1
Po słabym początku spotkania Ułamek w końcówce znalazł odpowiednie ustawienia i razem z Troyem Batchelorem uratował jeszcze wyniki rybniczan w Bydgoszczy. Warto dodać, że wychowanek Włókniarza w drugim już meczu pokazał się z bardzo dobrej strony i udowodnił, iż będzie silnym punktem rybnickiej drużyny w tym sezonie.

6. Andrzej Lebiediew (1) (Lokomotiv Daugavpils) - (3,3,2,0,1*) 9+1
Młody Łotysz po raz kolejny udowadnia, iż posiada wielki talent do jazdy na żużlu. Lebiediew w Krakowie był silnym punktem Łotewskej drużyny, która musiała sporo się namęczyć aby wywieźć dwa punkty z Grodu Kraka.

7. Oskar Polis (1) (Orzeł Łódź) - (3,1,t,0) 4
Może zdobycz punktowa wychowanka Włókniarza nie jest oszałamiająca, jednak zdecydowanie zasłużył on na brawa za występ w niedzielnym spotkaniu. Warto dodać, że w swoim trzecim starcie Polis jechał na prowadzeniu, jednak na trzecim okrążeniu upadek zanotował Szymon Grobelski i bieg został przerwany. W powtórce Polis wjechał w taśmę.

Największe zaskoczenie - Andriej Kudriaszow (Polonia Bydgoszcz) (1,3,3,1*,2) 10+1
Z pewnością wielu kibiców oczekiwało po młodym Rosjaninie dobrej jazdy w barwach Polonii. Jednak w niedzielnym spotkaniu w Bydgoszczy Kudriaszow pojechał bardzo dobrze i w pełni zastąpił spisującego się nieco słabiej Patricka Hougaarda.

Największe rozczarowanie - Chris Harris (ŻKS ROW Rybnik) (1,1*,0) 2+1
Brytyjczyk podczas swojej kariery niestety zdecydowanie za dużo razy zawodził oczekiwania swoich pracodawców. Nie inaczej było w Bydgoszczy, gdzie "Bomber" był najgorszym zawodnikiem "Rekinów".


Mariusz Puszakowski

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com