Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Wczoraj o 18:00
Polecamy
Siódemka 9. kolejki PGE Ekstraligi
 23.07.2015 12:05
W środę rozegrano zaległy pojedynek 9. kolejki PGE Ekstraligi, w którym PGE Stal Rzeszów na własnym obiekcie podejmowała drużynę z Zielonej Góry. Dzięki temu rozegrano już wszystkie spotkania 9. rundy i możemy przedstawić zestawienie najlepszych zawodników tej kolejki.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Greg Hancock (3) (PGE Stal Rzeszów) - (3,3,3,3,3) 15
Amerykanin w środowym spotkaniu w Rzeszowie wręcz fruwał po torze. Indywidualny Mistrz Świata wywalczył komplet punktów, a rzeszowska drużyna, głównie dzięki jego doskonałej jeździe, zremisowała w niezwykle ważnym spotkaniu z Spar Falubazem Zielona Góra.

2. Grzegorz Walasek (2) (Spar Falubaz Zielona Góra) - (2,3,3,3,3,0) 14
Wychowanek Falubazu był najlepszym zawodnikiem zielonogórskiej drużyny w Rzeszowie. W swoim pierwszym wyścigu "Walach" uległ Gregowi Hancockowi, a w następnych czterech wyścigach był nie do pokonania i wydawało się, że w ostatnim wyścigu dnia zapewni Spar Falubazowi zwycięstwo w Rzeszowie. Tak się jednak nie stało i Walasek w 15. gonitwie dojechał do mety na ostatnim miejscu.

3. Grigorij Łaguta (2) (KS Toruń) - (3,0,3,2,3,3) 14
Miesiąc temu we Wrocławiu podczas spotkania Betard Sparty z KS Toruń Grigorij Łaguta zaliczył swój najlepszy w tym sezonie i w sześciu startach wywalczył 14 "oczek". Jednak jego dobra postawa nie pomogła torunianom, którzy przegrali 51:39. Warto dodać, że zawodnikami z Wrocławia, którzy pokonali wtedy Rosjanina byli Tai Woffinden, Vaclav Milik i Michael Jepsen Jensen.

4. Nicki Pedersen (5) (Fogo Unia Leszno) - (3,3,2,3,2*) 13+1
Duńczyk w Grudziądzu był najlepszym zawodnikiem Fogo Unii Leszno. "Power", który jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie wywalczył 13 punktów i bonus. Jedynym zawodnikiem z GKM-u, który dojechał do mety przed Pedersenem był Krzysztof Buczkowski.

5. Krzysztof Buczkowski (2) (MRGARDEN GKM Grudziądz) - (2,3,3,2,2*,1) 13+1
Mecz przeciwko "Bykom" z Leszna był najlepszym meczem w wykonaniu Buczkowskiego w tym sezonie. "Buczek" wywalczył przeciwko Fogo Unii Leszno 13 "oczek" z bonusem. I jak wspomnieliśmy wyżej był jedynym zawodnikiem, który pokonał Nickiego Pedersena. Jednak dobra postawa Buczkowskiego nie uchroniła GKM-u przed porażką.

6. Bartosz Zmarzlik (5) (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - (3,3,3,3,3) 15
W meczu z Unią Tarnów Bartosz Zmarzlik po raz kolejny w tym roku zanotował fenomenalny występ. Przeciwko "Jaskółką" wywalczył pełny komplet punktów, który był jego pierwszym w karierze na torach PGE Ekstraligi.

7. Paweł Przedpełski (5) (KS Toruń) - (2,1,2,2*,0,2) 9+1
We Wrocławiu Przedpełski obok Grigorija Łaguty i Jasona Doyla był najlepszym zawodnikiem KS Toruń. Dobra postawa juniora, który w sześciu startach wywalczył 9 punktów i bonus.

Największe zaskoczenie - Dawid Lampart (PGE Stal Rzeszów) - (2,0,2,2,1) 7
7 punktów przeciwko Spar Falubazowi w wykonaniu Dawida Lamparta jest naprawdę dobrym wynikiem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest to najlepszy wynik wychowanka Stali Rzeszów od maja.

Największe rozczarowanie - Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) - (1,1,1,d) 3
Mecz w Grudziądzu kompletnie nie wyszedł Rosjaninowi, który wywalczył dla "Byków" zaledwie 3 punkty. To spotkanie było najsłabszym spotkaniem Sajfutdinowa w tym sezonie.

Perfekcyjna jazda Hancocka dała rzeszowianom remis w niezwykle ważnym spotkaniu ze Spar Falubazem

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com