Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 12. kolejki Nice PLŻ
 11.08.2015 16:32
W niedzielę w Rybniku, Ostrowie i Daugavpils rozegrano spotkania 12. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Przedstawiamy zestawienie najlepszych zawodników tej rundy.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Sebastian Ułamek (6. raz w siódemce) (ŻKS ROW Rybnik) - (3,3,2*,3,2*) 13+2
"Seba" był najlepiej punktującym zawodnikiem "Rekinów" w starciu z Łączyńscy Carbon Startem Gniezno. Choć gnieźnianie nie postawili praktycznie żadnego oporu rybnickiej drużynie to "płatny" komplet punktów Ułamka należy szanować.

2. Maksim Bogdanow (4) (Lokomotiv Daugavpils) - (3,3,3,3) 12
Bogdanow w starciu z Orłem Łódź był najlepszym zawodnikiem Lokomotivu. Wychowanek łotweskiego klubu w niedzielę wygrał swoje wszystkie wyścigi.

3. Joonas Kylmaekorpi (3) (Lokomotiv Daugavpils) - (3,3,2*,3) 11+1
Fin obok wyżej wymienionego Bogdanowa był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Kylmaekorpi w pojedynku 12. kolejki Nice PLŻ  zdobył 11 "oczek" i bonus, wywalczając "płatny" komplet punktów.

4. Mateusz Szczepaniak (3) (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów) - (3,1,2*,3,2) 11+1
Młodszy z braci Szczepaniaków był najlepszym zawodnikiem ostrowskiej drużyny w niedzielnym pojedynku z bydgoską Polonią. "Szczepan" wywalczył dla swojej drużyny 11 punktów z bonusem w pięciu startach. W niedzielnym pojedynku Szczepaniaka dwukrotnie zdołał pokonać jedynie Patrick Hougaard.

5. Jakub Jamróg (2) (Orzeł Łódź) - (1,0,2,3,3) 9
Jako 5. zawodnika postanowiliśmy wybrać Jakuba Jamróga, bo choć byli zawodnicy lepsi od niego to biorąc pod uwagę fakt, iż Orzeł jechał swój mecz w Daugavpils, a Jamróg wywalczył w nim dla swojej drużyny 9 "oczek", uznaliśmy, iż zasłóżył na miejsce w naszym zestawieniu.

6. Kacper Woryna (6) (ŻKS ROW Rybnik) - (1,2*,3,3,2*) 11+2
Wychowanek rybnickiej drużyny był najlepszym juniorem w niedzielnej kolejce. Woryna wywalczył dla "Rekinów" 11 punktów i dwa bonusy. Jedynym zawodnikiem z Gniezna, który pokonał wnuka Antoniego Woryny był Mike Trzensiok.

7. Mateusz Borowicz (3) (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów) - (2*,2,2*) 6+2
Wychowanek częstochowskiego klubu z dobrej strony zaprezentował się w starciu z bydgoską Polonią. Borowicz wywalczył dla Ostrovii 6 "oczek" i dwa bonusy. Warto dodać, że jedynym zawodnikiem Polonii, który pokonał Borowicza był Szymon Woźniak.

Największe zaskoczenie - Kyle Newman (Łączyńscy Carbon Start Gniezno) - (2,1,1,0,2,1) 7
Newman w niedzielę zadebiutował w barwach Startu Gniezno, do którego został wypożyczony w ubiegłym tygodniu. Choć Brytyjczyk wywalczył zaledwie 7 punktów, to w jego przypadku można uznać to za swego rodzaju niespodziankę. Warto również dodać, że Newman był najlepszym zawodnikiem "Orłów" w spotkaniu z ROW Rybnik.

Największe rozczarowanie - skład Łączyńscy Carbon Start Gniezno
Drugi raz z rzędu jako największe rozczarowanie kolejki wybraliśmy skład w jakim gnieźnianie udali się na swój mecz. Ponownie drużyna z Gniezna odjechała spotkanie bez swoich najlepszych zawodników. 


Sebastian Ułamek (kask czerwony) ponownie był najlepszym zawodnikiem ŻKS ROW Rybnik.

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com