Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Rozgrywki ligowe coraz bliżej. Awizowane składy na pojedynek GTM Start z Lejonem Gislaved
 29.03.2017 1:19
W najbliższą środę w Gnieźnie żużlowcy GTM Start rozegrają kolejny trening punktowany. Rywalem czerwono-czarnych będzie Lejonen Gislaved ? drużyna szwedzkiej Elitserien. Gnieźnianie wystąpią tym razem w odmiennionym składzie. W miejsce Marcina Nowaka, Adriana Gały oraz Mirosława Jabłońskiego szansę występu otrzymali kolejni zawodnicy znajdujący się w kadrze GTM Start Gniezno. Na torze zobaczymy jeżdżącego trenera Krzysztofa Jabłońskiego oraz Szweda Jonasa Davidssona, a funkcję rezerwowego pełnić będzie Danny Maassen. Początek o godzinie 16.00. Wstęp na program w cenie 5 zł ? do nabycia w kasach od godziny 14.
 
 
 
 
 
 
 
Awizowane składy:
 
Lejonen Gislaved:
1. Timo Lahti 
2. Linus Eklöf
3. Alexander Loktajew
4. Dominik Kubera
5. Kacper Woryna
6. Jason Jörgensen
7. Robin Norman
R1. Rune Holta (gościnnie)
 
GTM Start Gniezno:
9. Oliver  Berntzon
10. Jonas Davidsson
11. Eduard Krcmar
12. Thomas Jorgensen
13. Krzysztof Jabłoński
14. Damian Stalkowski
15. Patryk Fajfer
R1. Danny Maassen
 
Adrian Gała ma jeden dzień wolnego. Wystąpi w czwartek podczas eliminacji Złotego Kasku rozgrywanych w Gnieźnie
Natalia Zawodna (za: startgniezno.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (100)
8 lat temu
Żużlowiec urodzony w Łodzi chce zaliczyć bardzo dobry występ w zbliżającym się już wielkimi krokami Memoriale i traktuje ten turniej bardzo poważnie, ponieważ tego dnia do Gorzowa przyjedzie światowa czołówka speedway'a. Ponadto reprezentant Falubazu popiera organizację tego typu imprez. - Naturalnie cel jest taki, by zaprezentować się dobrze, ale oczywiście bardzo poważnie traktuję tę imprezę, bo będzie to bardzo prestiżowy turniej, w którym startować będą bardzo silni zawodnicy. Na pewno chciałbym pokazać się z dobrej strony. Idea memoriału jest jak najbardziej trafiona, z dobrym pomysłem, ku pamięci wspaniałego zawodnika - oznajmił
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Zarząd Klubu podjął decyzję, iż klub w tym turnieju wystąpi i powalczy o historyczny medal. Czy się uda? O jak najlepszy wynik walczyć będą Marek Lutowicz oraz Arkadiusz Pawlak.

Przypomnijmy, że w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych w sezonie 2016 wystąpić miały zespoły: Holistic-Polska Rawicz (gospodarz), Get Well Toruń, Fogo Unia Leszno, Betard Sparta Wrocław, Unia Tarnów, ROW Rybnik oraz Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Złotego medalu wywalczonego przed dwoma laty roku bronić będzie ekipa Fogo Unii Leszno, która na swoim torze pokonała 12 lipca 2015 roku - Stal Gorzów oraz Unię Tarnów.

Kluby początkowo miały desygnować do boju zawodników, których posiadały w swoich składach w danym sezonie, czyli 2016. Główna Komisja Sportu Żużlowego ostatecznie z tego pomysłu się wycofała, a przewodniczący GKSŻ komentował to kilka tygodni temu na łamach naszego portalu w następujący sposób. ? W ubiegłym roku nie została podana obsada finału MPPK, dlatego nie możemy mówić o zmianie obsady. Aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania, zawodnicy pojadą w barwach klubów, które aktualnie reprezentują. Nie można wymagać np. od Janusza Kołodzieja, aby w zawodach reprezentował Unię Tarnów, skoro obecnie jest zawodnikiem Unii Leszno ? powiedział Piotr Szymański.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Grupa Azoty Unia Tarnów niedzielnym meczem kontrolnym z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra rozpoczęła przygotowania startowe do rozgrywek Nice PLŻ. Przegrała sromotnie na wyjeździe aż 22:68. Trener gospodarzy - Marek Cieślak był wściekły, że goście zjawili się w Zielonej Górze w słabym składzie i odmówił przyjazdu na rewanż do Tarnowa. - Nikogo nie chcieliśmy zlekceważyć. Ludzie coś sobie zakładają, ale czasem życie pisze odrębne scenariusze. Ustalając termin meczu byliśmy przekonani, że przyjedziemy do Zielonej Góry mając za sobą już dwa sparingi, a nie zaledwie parę treningów. Po drugie miał być w składzie Peter Ljung, ale zadzwonił w dniu meczu i zgłosił problemy żołądkowe. Z Kennethem Bjerre zaś od początku było ustalone, że w tym spotkaniu nie pojedzie. Wynik? Faktycznie wysoki. Nie ma co się usprawiedliwiać, bo cokolwiek powiem, to będzie uznane, iż się tłumaczę - oświadczył Baran. - Czy zdążymy z formą na pierwszy mecz ligowy? Mamy jeszcze trochę treningów, dwa mecze sparingowe. Nie ma co panikować na zapas. Bólu głowy nie mam. Mam komfort, wynikający z faktu, iż jest w składzie sześciu dobrych seniorów. Jak ktoś będzie zawodził, to jest go kim zastąpić - podsumował tarnowski szkoleniowiec.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Nie chciałbym ujawniać co napisałem w poręczeniu. To są nasze wewnętrzne sprawy - stwierdził Baran.

Czy w przypadku powrotu na tor Rempała ma szansę na starty w Nice PLŻ w barwach tarnowskiej Unii? - Nie ma co jeszcze gdybać i wybiegać w przyszłość. By Jacek wrócił na tor wciąż musi zostać spełnionych jeszcze kilka czynników. Jeśli jednak dopnie swego, to na pewno będzie walczył o miejsce w składzie Grupy Azoty Unii Tarnów. Rempała obecnie jest w sztabie szkoleniowym naszej drużyny, ma swoje zadania z tym związane, sprowadzające się przede wszystkim do opieki nad sprzętem naszych młodzieżowców. Dlatego na dzień dzisiejszy na pewno nie ma w ogóle tematu dotyczącego jego ewentualnych startów w barwach jakiejś innej drużyny - powiedział szkoleniowiec ekipy z Tarnowa.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
We wtorek na stadionie w Mościcach zjawiła się cała drużyna. Sporą aktywnością wyróżniali się Peter Ljung i Artur Mroczka, dla którego niedzielny mecz był praktycznie pierwszą okazją do kontaktu z motocyklem. Kenneth Bjerre, zdecydowanie najlepiej przygotowany zawodnik Unii, wykorzystał trening do sprawdzania sprzętu. Duńczyk co rusz przesiadał się z jednego motocykla na drugi. O jego formę duet Baran ? Cierniak z pewnością może być spokojny. Dobrze prezentował się też Artur Czaja.
Nieźle na swojej nawierzchni wyglądali również juniorzy Unii, ci sami, którzy w Zielonej Górze wyraźnie odstawali od miejscowych rówieśników. Patryk Rolnicki, na którego w klubie z Tarnowa liczą najbardziej, sprawnie i szybko pokonywał łuki toru w Mościcach. Problem w tym, że ta pewność w jeździe może się rozsypać w meczach wyjazdowych.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Chcemy wreszcie pojechać mecz kontrolny, bo to w końcu jest wykładnik tego, jak zawodnicy są przygotowani do sezonu ? mówił w ubiegłym tygodniu menedżer zespołu Mirosław Cierniak. Rzeczywistość okazała się brutalna.

Forma podopiecznych Pawła Barana u progu sezonu może martwić tarnowskich kibiców. Żużlowcy Ekantor.pl Falubazu okrutnie obnażyli braki zawodników Unii. Nie mogło być jednak chyba inaczej, skoro przed niedzielnym meczem w Zielonej Górze zawodnicy z Tarnowa odjechali jedynie dwa treningi, w tym jeden w słowackiej Żarnowicy. Teraz sztab szkoleniowy został zmuszony by zwiększyć intensywność zajęć. Czas goni.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
hehe
Dawid Lampart chce sie zalapc gdzies na sparing.
dawac go do opola xd
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
W siedzibie firmy Betard w podwrocławskiej Długołęce, została podpisana umowa, na mocy której Betard pozostanie Sponsorem Tytularnym wrocławskiej drużyny żużlowej przez najbliższe trzy lata. Wrocławscy żużlowcy pod nazwą Betard Sparta Wrocław występują od 2010 roku. Trzyletnia umowa oznacza, że w 2019 roku Klub i jego najważniejszy Sponsor będą świętować dziesięciolecie współpracy.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
wlokniarza haha
hehe
Dawid Lampart chce sie zalapc gdzies na sparing.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
GTM Start Gniezno 25
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
9 Oliver Berntzon 1 1 d ----------------- 2
10 Jonas Davidsson 3 3 1 -------------- 7
11 Eduard Krcmar 2 2 -------------- 4
12 Thomas Joergensen 1 1* --------------- 2+1
13 Krzysztof Jabłoński 1* 1 3 --------------- 5+1
14 Damian Stalkowski 2 0 -------------- 2
15 Patryk Fajfer 1* 2 0 ------------- 3+1
16 Danny Maassen 0 0 ---------- 0
Lejonen Gislaved 35
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
1 Timo Lahti 2 2 -------------- 4
2 Linus Ekloef 0 0 1* ------------- 1+1
3 Aleksandr Łoktajew 3 3 2* ------------- 8+1
4 Dominik Kubera 2* 2* 3 ------------ 7+2
5 Kacper Woryna 3 2 3 -------------- 8
6 Jason Joergensen 3 0 ------------ 3
7 Robin Norman 0 0 1 ----------- 1
8 Rune Holta 3 ------------- 3
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com