Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Krystian Pieszczek triumfuje w Gnieźnie
 26.05.2017 22:32
Zwycięstwem Krystiana Pieszczka zakończył się rozegrany w piątek na torze w Gnieźnie ćwierćfinał IMP. Miejsce drugie zajął kapitan GTM Start Mirosław Jabłoński, a trzeci sklasyfikowany został Przemysław Pawlicki.
Od początku zawodów prym na torze w historycznej stolicy Polski wiedli reprezentanci PGE Ekstraligi oraz miejscowy faworyt. Od "trójki" zawody rozpoczęli zatem Mirosław Jabłoński, Tomasz Jędrzejak, Krystian Pieszczek oraz Przemysław Pawlicki. Pechowo zawody rozpoczął Rafał Okoniewski, który w pierwszym swoim starcie musiał zjechać na murawę na skutek defektu zaledwie po przejechaniu kilku metrów. W późniejszej fazie zawodów żużlowiec  MRGarden GKM Grudziądz wygrał trzy ostatnie gonitwy i znalazł się w szczęśliwej "ósemce", która awansowała do półfinału, który zostanie rozegrany na torze w Opolu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że "Okoń" zakończył zawody z żółtą kartką, która była sumą dwóch upomnieć za nieregulaminowe podjechanie pod taśmę startową.
 
Zawody nie obfitowały w mijanki na torze. Pierwsze zamiana miejsc na dystansie miała miejsce w gonitwie piątej, w której Tomasz Jędrzejak ładnym atakiem wyprzedził Adriana Gałę. Ciekawy przebieg miała także odsłona biegu siódmego, w której Oskar Fajfer dwoił się i troił, aby minąć Daniela Kaczmarka. Wychowanek gnieźnieńskiego Startu przedobrzył w swoich staraniach i  na pierwszym łuku czwartego okrążenia zahaczył o bandę, efektem czego był jego upadek. 
 
Działo się także w wyścigu ósmym, w którym, za plecami prowadzącego Jabłońskiego, Patryk Dolny walczył o dwa punkty z Edwardem Mazurem. Górą z tego pojedynku wyszedł zawodnik Orła Łódź.
 
Trzecia seria rozpoczęła się od dobrego startu Pawła Przedpełskiego. Zawodnik Get Well Toruń nie potrafił, jednak utrzymać wywalczonej po starcie pozycji i ostatecznie przyjechał trzeci. Bieg ten wygrał Pieszczek, za drugi Gała dostał od arbitra Remigiusza Substyka upomnienie za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze. 
 
Formę godną półfinalisty IMP zaprezentował w wyścigu dziesiątym Jędrzejak. Popularny "Ogór" został po starcie sponiewierany przez rywali, jednak konsekwentną i ambitną postawa przedarł się na dystansie z ostatniej pozycji na prowadzenie. Za jego plecami trwała natomiast batalia o jeden punkt pomiędzy Fajferem a Damianem Adamczakiem.  
 
W trzecim swoim starcie punkt na rzecz Okoniewskiego stracił niepokonany dotąd Pawlicki. Zawodnik Cash Broker Stali zaspał na starcie i już na pierwszym okrążeniu próbował przebić się na czoło stawki, jednak udało mu się urwać punkt kosztem Mazura.
 
Do groźnej sytuacji doszło w biegu trzynastym. Jadący na pozycji drugiej Gała zahaczył o bandę i upadł. Gnieźnianin podniósł się z owalu o własnych siłach, ale opuścił go w karetce. Na szczęście skończyło się tylko "na strachu". Gała powrócił do parku maszyn i był zdolny kontynuować zawody. W ponownej odsłonie dnia, jeżdżący najbardziej widowiskowo tego dnia - Pawlicki przedarł się z trzeciej lokaty na pierwszą. 
 
Niespodziewane rozstrzygnięcie miał kolejny bieg. Tryumf w nim odniósł Adamczak. Zawodnik Polonii Bydgoszcz wygrał start, ale już na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go Kacper Gomólski. Adamczak nie dał jednak za wygraną i na trzecim okrążeniu odbił pierwszą lokatę. Jadący na drugiej pozycji "Ginger" ostatecznie przyjechał czwarty, ale niewątpliwie wpływ na utratę pewnych punktów miały problemy sprzętowe tego zawodnika.  
 
Miejscowych kibiców totalnie zawiódł Marcin Nowak, który liderował drużynie GTM Start w ostatnich dwóch wyjazdowych meczach. Wychowanek Unii Leszno po trzech startach nie miał na swoim koncie ani jednego"oczka". Zła passa została przerwana w biegu piętnastym, w którym zawodnik dowiózł do mety dwa punkty, choć po starcie zapowiadało się na "oczko" więcej.
 
Przed ostatnią serią na czele klasyfikacji przejściowej było trzech liderów - Jędrzejak, Pieszczek oraz Pawlicki (po 11 punktów). Za ich plecami znajdowali się Jabłoński (9) z Gomólskim (8) oraz Kaczmarek z Okoniewski po 6. Zwycięstwem w biegu siedemnastym Fajfer przedłużył swoje szanse na dalszą rywalizację o czapkę Kadyrowa, a szanse na awans zaprzepaścił Adamczak. Ostatecznie zawody pały łupem Pieszczka, który wygraną w  biegu dwudziestym zapewnił sobie drugie miejsce w zawodach, a za jego plecami ulokował się Pawlicki. Awans do dalszej fazy uzyskali także Gomólski, Jędrzejak, Okoniewski, Daniel Kaczmarek oraz Dolny. Zawodnik TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. zapewnił sobie awans triumfem w biegu dodatkowym, w którym pokonał Mazura oraz Fajfera. 
 
Zdjęcie użytkownika Natalia Gotter Fotografia.
 
Wyniki:
1. Krystian Pieszczek (3,3,3,2,2) 13
2. Mirosław Jabłoński (3,3,2,1,3) 12
3. Przemysław Pawlicki (3,3,2,3,1) 12
4. Kacper Gomólski (2,3,3,0,3) 11
5. Tomasz Jędrzejak (3,2,3,3,0) 11
6. Rafał Okoniewski (d,0,3,3,3) 9
7. Daniel Kaczmarek (2,2,0,2,2) 8
8. Patryk Dolny (2,1,2,1,1) 7+3
-------------------------------------------------------------
9. Edward Mazur (1,2,1,1,2) 7+2 
------------------------------------------------------------
10. Oskar Fajfer (1,u,1,2,3) 7+1
11. Damian Adamczak (2,0,0,3,1) 6
12. Adrian Gała (1,1,2,w,1) 5
13. Marcin Nowak (0,d,0,2,2) 4
14. Kamil Brzozowski (1,1,1,1,d) 4
15. Paweł Przedpełski (0,2,1,0,0) 3
16. Igor Kopeć-Sobczyński (0,0,0,0,0) 0
17. Aureliusz Bieliński NS
18. Mateusz Jagła - niedopuszczony do zawodów za nieregulaminowy sprzęt
 
Bieg po biegu:
1. Jabłoński, Adamczak, Gała, Nowak
2. Jędrzejak, Kaczmarek, Mazur, Przedpełski
3. Pieszczek, Dolny, Brzozowski, Okoniewski (d)
4. Pawlicki, Gomólski, Fajfer, Kopeć-Sobczyński
5. Gomólski, Jędrzejak, Gała, Okoniewski
6. Pawlicki, Przedpełski, Brzozowski, Adamczak
7. Pieszczek, Kaczmarek, Fajfer (u), Nowak (d)
8. Jabłoński, Mazur, Dolny, Kopeć-Sobczyński
9. Pieszczek, Gała, Przedpełski, Kopeć-Sobczyński
10. Jędrzejak, Dolny, Fajfer, Adamczak
11. Okoniewski, Pawlicki, Mazur, Nowak
12. Gomólski, Jabłoński, Brzozowski, Kaczmarek
13. Pawlicki, Kaczmarek, Dolny, Gała (u/w)
14. Adamczak, Pieszczek, Mazur, Gomólski
15. Jędrzejak, Nowak, Brzozowski, Kopeć-Sobczyński
16. Okoniewski, Fajfer, Jabłoński, Przedpełski
17. Fajfer, Mazur, Gała, Brzozowski (d)
18. Okoniewski, Kaczmarek, Adamczak, Kopeć-Sobczyński
19. Gomólski, Nowak, Dolny, Przedpełski
20. Jabłoński, Pieszczek, Pawlicki, Jędrzejak
 
Bieg dodatkowy o miejsca 8-10:
21. Dolny, Mazur, Fajfer
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com