Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Baraż ostatnią szansą lublinian na awans (zapowiedź)
 01.10.2017 0:15
Żużlowcy Speed Car Motoru po niepowodzeniu w finałowym dwumeczu 2. Ligi Żużlowej ze HAWA Startem Gniezno o upragniony awans do wyższej ligi powalczą z przedostatnim zespołem Nice PLŻ - Stalą Rzeszów. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę na torze "Żurawi" o godzinie 15. Rewanż tydzień później przy Al. Zygmuntowskich.
W walce o bezpośredni awans lubelscy żużlowcy przegrali w dwumeczu ze HAWA Startem Gniezno. To nie oznacza jednak, że nie mają już szansy na awans do Nice 1. Ligi  Żużlowej. Już w ten weekend odbędzie się pierwsze barażowy spotkanie. Wynik dwumeczu zadecyduje, czy Stal Rzeszów utrzyma się w na zapleczu najwyższej klasie rozgrywek żużlowych. Jeśli nie, ich miejsce zajmie właśnie ekipa prowadzona przez Dariusza Śledzia.  
 
Wiele kontrowersji wzbudza liczba zawodników zagranicznych z jaką mogą przystąpić do meczu barażowego o Nice 1.Ligę żużlową zespoły Stali Rzeszów oraz Speed Car Motor Lublin. Według regulaminu pierwszoligowego rzeszowski zespół ma możliwość wystawienia trzech obcokrajowców, zaś drugoligowy zezwala na dwóch. Włodarze Speed Car Motor Lublin widząc różnice regulaminowe na niekorzyść ich klubu zdecydowali się złożyć odwołanie do Głównej Komisji Sportu Żużlowego w tej sprawie. Po długich dyskusjach na linii GKSŻ - Lublin dzisiaj przyszła decyzja mówiąca o tym, że każda z drużyn jedzie według regulaminu adekwatnego do ligi, w której startuje.
 
Robert Lambert - żelazny stranieri lublinian
 
Trener lublinian zdecydował się postawić na to samo zestawienie par, które wystawił w meczu w Gnieźnie. W składzie drugoligowca może jednak pojawić się nowy żużlowiec. W minionym tygodniu klub wypożyczał z Fogo Unii Leszno - Wiktora Trofimova. Ukraiński młodzieżowiec od lipca posiada polskie obywatelstwo i może startować jako krajowy zawodnik na pozycji juniorskiej. 18-latek prezentował się trenerowi na sobotnim treningu i być może zastąpi on Emila Peronia. Mecz w Rzeszowie będzie powrotem w rodzinne strony dla Pawła Miesiąca, który na tym stadionie uczył się jeździć. Wychowanek rzeszowskiej Stali przyznał, że jazda na torze macierzystego klubu ma dla niego ogromne znaczenie. - Mieszkam w tym mieście, tu się wychowałem i zaczynałem przygodę z żużlem. Nie ukrywam, że w ostatnich dniach w związku z tą rywalizacją odzywa się do mnie sporo dawnych znajomych z Rzeszowa. Ale teraz jestem po drugiej stronie i startuję w barwach klubu z Lublina. Cały rok walczymy o ten awans i chcemy go zdobyć. Brakuje nam przysłowiowej kropki nad „i”. Mam nadzieję, że uda nam się ją postawić w tym dwumeczu - stwierdził na łamach Dziennika Wschodniego. Szansę na rehabilitację za niepowodzenie na torze w Gnieźnie w meczu decydującym o awanse będzie miała dwójka seniorów - Daniel Jeleniewski oraz Bjarne Pedersen. Punktów tego duetu zabrakło, bowiem lublinianom do utrzymania przewagi z pierwszego meczu rozegranego przy Al. Zygmuntowskim. O ile Duńczyk prezentował się od początku spotkania bezbarwnie na torze, na którym jeździł przez cztery sezony, to kapitan Speed Car Motoru Lublin nie udźwignął na swoich barkach presji pojedynku, dwukrotnie upadając na tor na punktowanych pozycjach.
 
Na dobrą postawę tej dwójki - Daniela Jeleniewskiego i Bjarne Pedersena - liczą kibice Speed Car Motoru Lublin
 
Gospodarze prawie dwa miesiące czekali na poznania rywala, z którym przyjdzie im się mierzyć w walce o wokat w Nice 1. Lidze Żużlowej. Trener Żurawi na ten ważny pojedynek desygnuje do boju swoją najsilniejszą armię na czele z Nickiem Morrisem, Joshem Grajczonkiem i braćmi Lampartami. Wzmocnienia poczynione na zakończenie rundy zasadniczej uchronili Stal Rzeszów przed automatycznym spadkiem do 2. Polskiej Ligi Żużlowej. Co ciekawe, rzeszowianie jeszcze nigdy nie ścigali się w najniższej klasie rozgrywkowej. W szeregach ekipy prowadzonej przez Janusza Stachyrę także możliwa jest zmiana na pozycji młodzieżowca. Najprawdopodobniej pod numer szóstym wystąpi Kamil Kiełbasa pozyskany z Arge Speedway Wandy Kraków.   
 
Drużyna Stali Rzeszów
 
Rywalizacja sąsiadów zza miedzy zapowiada się niezwykle ciekawe, choć wydaje się, że gościom przyjdzie raczej kontrolować wynik w Rzeszowie, a następnie poniesione straty odrabiać na domowym podwórku przy aplauzie nadkompletu publiczności. Jak będzie? Okaże się już niebawem. 
 
Awizowane składy:
 
Stal Rzeszów 
9. Nick Morris 
10. Marcel Szymko 
11. Josh Grajczonek 
12. Erik Riss 
13. Dawid Lampart 
14.
15. Wiktor Lampart 
 
Speed Car Motor Lublin 
1. Bjarne Pedersen 
2. Stanisław Burza 
3. Daniel Jeleniewski 
4. Paweł Miesiąc 
5. Robert Lambert 
6. Oskar Bober   
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (103)
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Bez poprawin
Dzięki temu będziesz na meczu> Czy głowa pęka i kacyk na to nie pozwoli"?
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
nie wiem
Nr. 35
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Na złotej paribie?
nie wiem
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Na południu Polski wesela trwaja kilka dni;);) o której poprawiny?
Bez poprawin
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
gdzie?
Na złotej paribie?
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Po 6-ciu w biegach?
ale gdzie?
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
Po 6-ciu w biegach?
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Kto tak zasłabł?
gdzie?
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
Kto tak zasłabł?
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
czyty;laes krzystyniaka jak odlecial?
Tak :D
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com