Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Przedstawienie zespołów Nice 1 ligi żużlowej na sezon 2019
 24.01.2019 18:36
Już 30 marca zainaugurowana zostanie Nice 1 liga żużlowa. Liga w której w sezonie 2019 wystąpi 7 zespołów. Z powodu braku licencji dla Stali Rzeszów oraz braku chętnego na starty w Nice 1 lidze żużlowej, wiele klubów, ale też żużlowców, jest sfrustrowaną tą sytuacją. Dla klubów, które będą mieć mniejsze wpływy do budżetu z powodu braku jednego spotkania na domowym torze oraz dla samych zawodników, którzy kontrakty podpisali na występy w 14 spotkaniach (nie mniej) w lidze a nie na 12. Powoduje to mniejszy zarobek dla samych zawodników. Tak czy owak rozgrywki na zapleczu ekstraligi, nie mniej będą bardzo interesujące.

 

Spadkowicz z PGE Ekstraligi- Grupa Azoty Unia Tarnów z pewnością będzie zespołem, który będzie się liczył w walce o awans do najwyżej klasy rozgrywkowej. W zespole pozostali Wiktor Kułakow i Artur Mroczka. Zespół z województwa Małopolskiego wzmocnili Petej Ljung, Artur Czaja czy Daniel Kaczmarek dla którego będzie to debiutancki sezon w gronie seniorów. Bardzo mocnym ogniwem zespołu jaskółek będą juniorzy- Mateusz Cierniak i Dawid Rempała. Dużym hadicapem dla tarnowian będzie domowy tor. Dla gości nie raz zdarzało się, że tor przy ulicy Zbylitowskiej 3 budził jedną wielką zagadkę. Jaskółki nie raz potrafiły odrabiać straty z pierwszego meczu i zdobywać dzięki temu bonusy.  

Zespół z województwa śląskiego, czyli ROW Rybnik to na pewno główny faworyt do awansu do PGE Ektraligi. Pozostał z zeszłego sezonu mocny trzon zespołu- Kacper Woryna, Troy Batchelor czy Mateusz Szczepaniak. Nie można zapomnieć też, że już 15 maja do drużyny dołączy Grigorij Łaguta. Żużlowiec, który za wpadkę dopingową nie jeździł na torze blisko 2 lata. Do tego dwóch młodych gniewnych- Dan Bewley i Siegiej Łogaczow, Zbigniew Suchecki- zakontraktowany na wypadek kontuzji, Robert Chmiel, który powinien dorzucać cenne punkty z pozycji juniorskiej powodują, że drużyna z Rybnika ma wszystko co potrzebne do osiągnięcia głównego celu, czyli awansu do PGE Ekstraligi.

Największa niespodzianka zeszłego sezonu- Car Gwarant Start Gniezno do przyszłego sezonu podejdzie po raz kolejny w roli underdoga. Z zespołu z wielkopolski odeszło dwóch bardzo dobrych juniorów- Norbert Krakowiak czy Maksymilian Bogdanowicz, którzy nie raz na torze przy ulicy wrzesińskiej potrafili wygrywać 5-1. Do tego klub opuścili Marcin Nowak i Eduard Krcmar. Drużyna z wielkopolski została wzmocniona Oskarem Fajferem, Andriejem Kudriaszowem i Fredrikiem Jackobsenem. Do grona juniorów dołączył Kevin Fajfer. Spoglądając na skład Car Gwarantu Startu Gniezno siła zespołu z ubiegłym sezonem się nie zmieniła. Mocniejsza wydaje się kadra seniorska a słabsza kadra juniorska w porównaniu z sezonem 2018. Z pewnością zespół z Gniezna stać na awans do czołowej czwórki i tam ten zespół widzę, ciekawe jest natomiast to czy jakiś zespół pokona drużynę Car Gwarant Start Gniezno na torze przy ulicy Wrzesińskiej 25.

Drużyna z Łotwy, czyli SC Lokomotiv Daugavpils, który wzmocnił Andrzej Lebiedievs, może bardzo namieszać w Nice 1 lidze żużlowej. Na Łotwie pozostał kręgosłup z sezonu 2018- Vadim Tarasienko, Timo Lahti, Kjastas Podżuks a przy rozwijającej się młodzieży oraz specyficznym torze to drużynę z Dyneburga stać na nie jedną niespodziankę i taką też nie raz z pewnością sprawią. Zespół powinien włączyć się do walki o fazę play off, ale to jest żużel i wszystko jest możliwe.

Drużyna z nad morza Zdunek Wybrzeże Gdańsk to zespół, który stać na walkę o awans do PGE Ekstraligi, wzmocniona zawodnikami, którzy w zeszłym sezonie reprezentowali Falubaz Zielona Góra- Kacper Gomólski i Jacob Thorsell oraz powrót wychowanka Krystiana Pieszczka stawia Wybrzeże w jednym z faworytów do awansu do PGE Ekstraligi. Piętą achillesową drużyny znad morza mogą być juniorzy, w składzie brak żużlowca, który gwarantowałby okazało liczbę punktów z tej pozycji. Może nim być Karol Żupiński, ale wszystko zweryfikuje tor.

Zespół z miasta ,,włókniarzy" Orzeł Łódź posiada potencjał zbliżony do klubu z Gdańska. Bardzo dobra kadra seniorska zespół został wzmocniony Rafałem Okoniewskim, Tobiaszem Musielakiem czy Danielem Jeleniewskim a przy pozostawieniu w zespole Hansa Andersena, Rohana Tungatea drużyna prezesa Witolda Skrzydlewskiego staje się jednym z głównych pretendentów do wygrania Nice 1 ligi żużlowej. Brak w kadrze zespołu Łodzi pewnego juniora, który mógłby być wsparciem dla seniorów. Zakontraktowano co prawda Dawida Wawrzyniaka, tylko czy żużlowiec ten może być ważnym punktem zespołu, o tym się przekonamy. Ważne jest to, że Orzeł od początku sezonu będzie na swoim domowym torze, co powinno wpłynąć nie tylko na lepsze przygotowanie do sezonu, ale też dopasowanie do nawierzchni. co potem może procentować w dalszej fazie sezonu.

Beniaminek Nice 1 ligi żużlowej Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp to zespół, który wywalczył awans po barażach z Polonią Piła. Drużyna wzmocniona dwoma weteranami- Grzegorzem Walaskiem i Tomaszem Gapińskim Rosjaninem Aleksandrem Łoktajevem Australijczykiem Samem Mastersem oraz juniorami Kamilem Nowackim i Marcinem Kościelskim wcale nie jest stawiana w gronie faworytów do spadku z zaplecza z ekstraligi. Dobrą decyzją zarządu z Ostrowa było pozostawienie Nicolaia Klindta, Duńczyk może być jednym z liderów beniaminka.

Układ sił zespołów w Nice 1 lidze może się trochę zmienić w związku z brakiem licencji dla Stali Rzeszów, nie którzy żużlowcy pozostają bez klubów m.in. Kai Huckenbeck, Linus Sundstroem, Ernest Koza czy Nick Morris,  jednak większość klubów zakończyła budowę  zespołów na sezon 2019.

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 1
Marcin Marchel (za: inf. własna/ strony klubowe)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com