Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Masarna Speedway
vs
Piraterna Speedway
Wczoraj o 19:00
Polecamy
Przedstawienie zespołów 2 ligi żużlowej na sezon 2019
 04.02.2019 21:55
Wraz ze startem Nice 1 ligi żużlowej wystartuje 2 liga żużlowa. Dawno nie było tak bardzo wyrównanej ligi na najniższym szczeblu żużla w Polsce. 2 liga żużlowa będzie się składać z siedmiu zespołów. Nie wiadomo jak potoczy się sytuacja Stali Rzeszów, być może uda się tej drużynie wystartować w 2 lidze żużlowej, jednak szanse na to są iluzoryczne.

Spadkowicz z Nice 1 ligi żużlowej Euro Finannce Polonia Piła za nadrzędny cel na przyszły postawiła sobie spłatę zadłużenia oraz rozliczenie się ze wszystkimi zawodnikami. Co nie znaczy, że skład zbudowany przez zarząd Polonii Piły jest przeciętny. Wręcz przeciwnie kadra została przemyślanie zbudowana i zespół z wielkopolski jest pretendentem do awansu do Nice 1 ligi żużlowej. Wynik zespołu powinni ciągnąć Tomas Jonasson, Oskar Bober oraz Andreas Lyager. Do zespołu powrócił Patryk Dolny, który powinien dorzucać cenne punkty do dorobku zespołu. Juniorzy Polonii Piła cały czas się rozwijają, szczególnie Piotr Gryszpiński, który potrafił już wygrywać biegi w zeszłym sezonie na szczeblu Nice 1 ligi żużlowej. Euro Finannce Polonia Piła posiada w swoich szeregach zawodników, którzy mogą dać awans, faza play off to minimum, jaki powinien osiągnąć zespół z wielkopolski.

Kolejny spadkowicz w naszym zestawieniu Arge Speedway Wanda Kraków to zespół po którym nie wiadomo czego się spodziewać w sezonie 2019. Wyniki zespołu będą zależeć od Tero Aarnio, Adriana Gomólskiego i Wojciecha Lisieckiego. Nie wiadomo w ilu spotkaniach wystąpi Sebastian Niedźwiedź, który w zespole z Krakowa będzie występował na zasadzie gościa (żużlowiec jest zawodnikiem Falubazu Zielona Góra). Drużynę z województwa małopolskiego stać na walkę o play offy i myślę, że przy równej jeździe żużlowców i wsparciu Sebastiana Niedźwiedzia to plan ten może zostać wykonany.

Na ,,warsztat" weźmiemy teraz drużynę Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Zespół ,,niedźwiadków" do kolejnego sezonu przystąpi ze świetnie zbilansowanym składem. Doświadczony Damian Baliński, dobrze czujący tor w Rawiczu Arkadiusz Pawlak młodzi zdolni Jaimon Lidsey, Todd Kurtz, Facundo Albin oraz juniorzy - Szymon Szlauderbach i Tymoteusz Picz, którzy powinni tworzyć najlepszą parę juniorską w lidze to zespół powinien znaleźć się w faize play off 2 ligi żużlowej. Dużym handicapem jest to, że trenerem ,,niedźwiadków" jest Roman Jankowski. Doświadczony szkoleniowiec nie raz pokazywał, że potrafi pracować z młodzieżą i w Rawiczu i w Lesznie liczą na to, że żużlowcy pod jego okiem będą dalej się rozwijać.

Jeden z głównych faworytów do awansu do Nice 1 ligi żużlowej, bo tak trzeba rozpatrywać OK Kolejarz Opole. Zespół z Opola wzmocniony został Michałem Szczepaniakiem i Bjarnem Pedersenem a do tego dokładając Kevina Woelberta, Denisa Gizatullina, Oskara Polisa oraz Hubera Łegowika to zespół z województwa opolskiego staje się głównym faworytem do awansu do Nice 1 ligi żużlowej. Wejście do fazy play off powinno być obowiązkiem dla tego zespołu, ale wydaje się, że brak awansu na szczebel wyżej będzie sporym rozczarowaniem dla drużyny z Opola.

 Drużyna ze stolicy wielkopolski, czyli Power Duck Iveston PSŻ Poznań zeszłego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zespół miał włączyć sie do walki o awans do Nice 1 ligi żużlowej a nie awansował, nawet do fazy play off. Jednak w Poznaniu nie załamują rąk i przed sezonem pozyskali wartościowych zawodników. Z Gniezna przyszli Marcin Nowak i Eduard Krcmar. W ramach gościa w zespole ,,skorpionów" występować będzie Damian Dróżdż. Do tego należy dodać Dawida Bellego i Władimira Borodulina i skład zespołu z Poznania wygląda naprawdę obiecująco. Zespół powinien w tym sezonie wystąpić w fazie play off. Nikogo nie powinno dziwić, jeśli drużyna prowadzona przez Tomasza Bajerskiego zamelduje się w finale 2 ligi żużlowej.

Zespół z województwa kujawsko- pomorskiego, czyli Polonia Bydgoszcz w zeszłym sezonie mocno rozczarowała. Patrząc przez pryzmat zmian jakie nastąpiły nad Brdą to warto zauważyć, że długi w Polonii Bydgoszcz bardzo zmalały. W sezonie 2019 klub powinien już wyjść na prostą. Wielkich zmian w Bydgoszczy w kadrze nie było. Zmiana natomiast nastąpiła na stanowisku prezesa (stanowisko to przyszło piastować Jerzemu Kanclerzowi). Zespół powinien włączyć się do walki o fazę play off. Nad Brdą pozostali liderzy Rene Bach i Dmitri Berge. Wzmocniono Polonie Kamilem Brzozowskim oraz Ricky Wellsem. Wiele spodziewa się po Damianie Adamczaku oraz Mikołaju Curyle. Swoje punkty powinni także dorzucać juniorzy, którzy sukcesywnie się rozwijają. Tak czy owak skład Polonii nie ,,powala", jednak są to żużlowcy młodzi, którzy z miłą chęcią sprawiliby nie jedną niespodziankę. 

Nowy zespół, który powstał w Krośnie, czyli Wilki Krosno został zbudowany nie tylko przemyślanie, ale też w taki sposób, że drużyna ta jest w stanie powalczyć o awans do Nice 1 ligi żużlowej. Liderami Wilków z Krosna powinni być Nicklas Porsing oraz Andriej Karpov. Reszta kadry wcale nie wygląda przeciętnie, bracia Hansenowie, Lars Skupień (pierwszy sezon w gronie seniorów), Edward Mazur, Jonas Davidsson, dla którego to chyba ostatni dzwonek do zaistnienia jeszcze w polskim żużlu. Mankamentem tej drużyna mogą być juniorzy, nie widać tam zawodnika, który byłby w stanie zdobywać pokaźną liczbę punktów. Tak czy owak dobrze, że w Krośnie się dzieje. Polski żużel potrzebuje kolejnego dobrze prosperującego ośrodka a takim bez wątpienia na razie stają się Wilki z Krosna.

Wbrew pozorom 2 liga w sezonie 2019 będzie niezwykle emocjonująca. Głównym faworytem do awansu do Nice 1 ligi żużlowej jest OK Kolejarz Opole i byłaby niespodzianka, jeśli zespół ten nie awansuje chociaż do fazy play off. Pozostałych 6 zespołów będzie walczyć o wejście do fazy finałowej i każdy z tych zespołów ma swoje argumenty, aby tam się znaleźć.

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 2
Marcin Marchel (za: inf. własna/ strony klubowe)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com