Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
DPV Logistic Team Północ
vs
Elnaft Team Południe
Dzisiaj o 18:45
Polecamy
Zapowiedź trzeciej kolejki Nice 1.LŻ
 13.04.2019 12:05
Sobotnie spotkanie w Tarnowie zainauguruje trzecią kolejkę Nice 1. Ligi Żużlowej. W niedzielę pojedynki o ligowe punkty kibice zobaczą również na torach w Daugavpils i Gnieźnie.

Unia Tarnów - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów

 

W sobotę dojdzie do bardzo ciekawego spotkania, w którym Unia Tarnów zmierzy się na własnym torze z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów. Drużyna z Tarnowa jest aktualnie liderem Nice 1. Ligi Żużlowej. W dwóch spotkaniach podopieczni managera Tomasza Proszowskiego zdobyli komplet punktów. Problemem w zespole gospodarzy może być absencja kontuzjowanego Artura Mroczki, który w tym tygodniu przeszedł operację. Pod znakiem zapytania stał również występ Mateusza Cierniaka, jednak młody zawodnik tarnowskiej Unii tylko się poobijał. Goście do sobotniego meczu przystąpią podbudowani ubiegłotygodniowym wyraźnym triumfem nad zespołem z Gniezna. Na inaugurację drużyna prowadzona przez Mariusza Staszewskiego była bliska sprawienia niespodzianki w Łodzi. Kto tym razem dopisze na swoje konto kolejne ligowe punkty? Jedno jest pewne, emocji w tym spotkaniu nie zabraknie!

 

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
1. Aleksandr Łoktajew
2. Renat Gafurow
3. Tomasz Gapiński
4. Nicolai Klindt
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Unia Tarnów
9. Peter Ljung
10. Mateusz Gzyl
11. Daniel Kaczmarek
12. Artur Czaja
13. Wiktor Kułakow
14.
15. Mateusz Cierniak


Lokmomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk


Mecz przeciwko Zdunek Wybrzeżu Gdańsk będzie pierwszym ligowym spotkaniem w Daugavpils w sezonie 2019. Tamtejszy tor jest bardzo specyficzny i potrafi przysporzyć wiele problemów przyjezdnym. Dodatkowo Lokomotiv w meczu z Unią Tarnów pokazał, że Łotysze mogą być trudnym przeciwnikiem dla każdego i sporo namieszać w ligowej tabeli. Gospodarze do meczu z gdańszczanami przystąpią w tym samym składzie, który z bardzo dobrej strony pokazał się w meczu z "Jaskółkami". Podopieczni Nikołaja Kokina posiadając atut własnego toru są faworytami niedzielnego spotkania. W składzie Zdunek Wybrzeża Gdańsk doszło do jednej zmiany. Mirosław Berliński postanowił powołać na mecz z Lokomotivem Bradley'a Wilsona-Deana, dla którego będzie to debiut w polskich rozgrywkach. Nowozelandczyk zastąpi Joela Klinga, który słabo spisał się w dwóch pierwszych meczach tego sezonu. Gdańszczanie podrażnieni dość nieoczekiwaną porażką na własnym torze z Unią Tarnów sprzed tygodnia będą chcieli jak najlepiej spisać się na Łotwie, jednak będzie o to bardzo ciężko.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Krystian Pieszczek
2. Bradley Wilson-Dean
3. Adrian Cyfer
4. Mikkel Bech
5. Kacper Gomólski
6. Denis Zieliński
7.

Lokmomotiv Daugavpils
9. Timo Lahti
10. Jevgenijs Kostigovs  
11. Vadim Tarasenko
12. Kasts Puodzuks
13. Andrzej Lebedevs
14.
15. Olegs Mihailovs


Car Gwarant Start Gniezno - PGG ROW Rybnik


Drugi mecz ligowy w Gnieźnie i to z jednym z pretendentów do awansu do PGE Ekstraligi, czyli PGG ROW Rybnik. Zespół ze Śląska w 1 kolejce pauzował, a w 2 kolejce mecz został odwołany po 2 biegach z Orłem Łódź. Można by napisać, że mecz w Gnieźnie to inauguracja do popularnych "Rekinów". Zespół z Gniezna chce jak najszybciej zmazać plamę po 2 porażkach, szczególnie tej przed tygodniem w Ostrowie Wielkopolskim. Manager Car Gwarant Start Gniezno - Rafael Wojciechowski na porażki zespołu reaguje szybko, do składu wracają Adrian Gała oraz Jurica Pavlic. W Gnieźnie bardzo liczą na Oliviera Berntzona, aby zaprezentował się podobnie tak jak w meczu z Ostrowem (16 punktów). Car Gwarant Start Gniezno musi ten mecz wygrać, jeśli cały czas myśli o fazie play-off. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, kto jest faworytem niedzielnego spotkania, delikatnie można wskazać na PGG ROW Rybnik, ale Car Gwarant Start Gniezno, też ma swoje argumenty, aby to spotkanie wygrać. W ostatnim sezonie zespoły na torze przy ulicy Wrzesińskiej 25 rywalizowały ze sobą dwa razy, w rundzie zasadniczej tryumfowali żużlowcy z Gniezna, a fazie play-off był remis.

 

PGG ROW Rybnik
1. Troy Batchelor
2. Siergiej Łogaczow
3. Mateusz Szczepaniak
4. Linus Sundstroem
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel

Car Gwarant Start Gniezno
9. Oskar Fajfer
10. Olivier Berntzon
11. Adrian Gała
12. Mirosław Jabłoński
13. Jurica Pavlic
14. Damian Stalkowski
15. Kevin Fajfer

 

Niezwykle ciekawe starcie kibice zobaczą na meczu w Gnieźnie.


III kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej:
sobota, 13 kwietnia 2019
Unia Tarnów - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów (godz. 20:15)
niedziela, 14 kwietnia 2019
Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (godz. 14:30)
Car Gwarant Start Gniezno - PGG ROW Rybnik (godz. 14:45)
Orzeł Łódź - pauzuje

Teksty: Dominik Niczke (Tarnów-Ostrów), Marek Kania (Daugavpils-Gdańsk), Marcin Marchel (Gniezno-Rybnik)

Dominik Niczke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com