Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Kraków nadrabia zaległości. Zapowiedź maratonu w 2. Lidze Żużlowej. Jest pewniak!
 14.06.2019 23:08
W Krakowie zaczynają jeździć. Nakładające się terminy powodują, że nie tylko Wanda odjedzie spotkania dzień po dniu, ale także ich rywale. W ten weekend podwójne emocje czekają z tego tytułu poznańskich kibiców. Poza tym, czy Wilki Krosno w meczu z PSŻ odbudują morale drużyny. W ostatnim meczu tej ligi wiemy, że na pewno punkty zgarnie Polonia.

Speedway Wanda Kraków – Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Już w najbliższą sobotę (15.06) do Nowej Huty zawita Power Duck Iveston PSŻ  Poznań w ramach zaległego meczu 6. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Przed “Skorpionami” dwudniowy maraton na południe Polski, ponieważ w niedzielę zmierzą się z kolei z Wilkami Krosno, tymczasem przed Wandą Kraków prawdziwe wyzwanie.

Porównując ostatnie wyniki meczowe obydwóch drużyn, trudno bowiem nie wskazać jednoznacznie faworyta tego spotkania. Goście, którzy aktualnie znajdują się w czołówce tabeli, przyjadą zapewne z motywacją zdobycia kompletu punktów, i będą mieli ku temu, jak najbardziej podstawy. Drużynie z Krakowa będzie trudno pokrzyżować im ich plany. Speedway Wanda Kraków posiada zawodników, którzy potrafią zaprezentować się z korzystnej strony na torze, jak chociażby Tero Aarnio, który nie zawiódł w ostatnim meczu z Polonią Piłą, zdobywając prawie komplet. Jednak to nie wystarczy.

Do odnoszenia sukcesów potrzebny jest wkład całego zespołu, indywidualnie zrobić można bardzo niewiele. Jednak nie należy też zupełnie lekceważyć przeciwników, o czym przekonała się chociażby Polonia Bydgoszcz, wystawiając do meczu z Wandą bardzo eksperymentalny skład. W efekcie goście mieli bardzo utrudnione zadanie, a losy meczu nie były jednoznaczne do ostatnich trzech wyścigów.

 

W zestawieniu awizowanym Power Duck Iveston PSŻ  Poznań trener, Tomasz Bajerski, nie dokonał żadnych zmian względem ostatniego meczu, jaki odbyła jego drużyna. Również w Krośnie pojawi się ten sam skład, co jednak jest logicznym posunięciem. Z kolei ze składu Wandy wypadł Wojciech Lisiecki, pojawił się za to Sebastian Niedźwiedź oraz Michael Haertel. Na pozycji juniora pojedzie również Krystian Stefanów wraz z Dawidem Kołodziejem. Niewiadomym jest na razie to, kto pojedzie z plastronem z numerem 10. Stanisław Burza pozostawił to miejsce pustym.

 

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

1. David Bellego

2. Marcel Kajzer

3. Marcin Nowak

4. Eduard Krcmar

5. Władimir Borodulin

6. Marek Lutowicz

7. Michał Curzytek

 

Speedway Wanda Kraków:

9. Tero Aarnio

10.

11. Michael Haertel

12. Sebastian Niedźwiedź

13. Stanisław Burza

14. Krystian Stefanów

15. Dawid Kołodziej

 

Godzina rozpoczęcia: (sobota 15. 06.2019) 17:00

Sędzia: Jerzy Najwer

komisarz toru: Tomasz Welc

 

Speedway Wanda Kraków – OK Bedmet Kolejarz Opole

Przed Speedway Wandą Kraków istnie pracowity weekend. W sobotę przyjdzie im zmierzyć się na własnym torze z Power Duck Iveston PSŻ Poznań, by dzień później (16.06), w niedzielę, udać się do Opola i zmierzyć się z miejscowym zespołem.

Początkowo drugie z wymienionych spotkań miało odbyć się na torze w Krakowie, lecz za porozumieniem obydwóch drużyn, zostało ono przeniesione do Opola. Z kolei mecz rewanżowy odbędzie się na krakowskim owalu już 5 lipca, w piątek.

Stanisław Burza, trener Wandy, skład do niedzielnego meczu wystawił prawie bez żadnych zmian, względem tego, który jego zespół odjedzie z Poznaniem. Jedynie na pozycji juniora nie pojedzie Dawid Kołodziej. Szansę za to dostanie inny młodzieżowiec, Mateusz Pacek. Ponownie jedno z pól pozostało puste i nie wiadomo kto będzie bronić biało-niebieskich barw klubowych pod numerem drugim.

 

Tymczasem w zestawieniu awizowanym  OK Bedmet Kolejarza Opole, nastąpiło sporo roszad, w porównaniu do ostatniego meczu z Stainer Unią Kolejarzem Rawiczem.  Zabrakło w nim Denisa Gizatullina oraz Huberta Łęgowika. Szansę na występ dostał za to Mads Hansen. Również na pozycjach juniorskich doszło do zmian. W niedzielnym meczu zabraknie Patryka Wojdyło oraz Damiana Lotarskiego. Zamiast nich pojadą Mateusz Dul oraz Mateusz Adamczewski.

Ostatnie spotkanie, jakie obydwie drużyny odbyły między, zakończyło się korzystnie dla Speedway Wandy Kraków, z wynikiem 51:38. Jak będzie tym razem?

 

Awizowane składy:

Speedway Wanda Kraków

1. Tero Aarnio

2.

3. Michael Haertel

4. Sebastian Niedźwiedź

5. Stanisław Burza

6. Mateusz Pacek

7. Krystian Stefanów

 

OK Bedmet Kolejarz Opole

9. Kevin Woelbert

10. Mads Hansen

11. Bjarne Pedersen

12.

13. Michał Szczepaniak

14. Mateusz Dul

15. Mateusz Adamczewski

 

Godzina rozpoczęcia: (niedziela 16.06.2019) 16.15

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Krzysztof Guz

 

Wilki Krosno – Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Najpierw Kraków, potem Krosno. Żużlowców Power Duck Ivestonu PSŻ Poznań czeka bardzo pracowity weekend. Wydaje się, że spotkanie w Krakowie będzie przetarciem przed niedzielną, znaczniej trudniejszą rywalizacją. Co ciekawego, trener Bajerski na obydwa spotkania awizuje identyczne zestawienie. Na próżno szukać w nim „gościa” Damiana Dróżdża. Zawodnik nie przekonał do siebie włodarzy drugoligowego klubu. A przy coraz lepszej jeździe „rodzimych” zawodników chyba nieprędko częstochowianina zobaczymy w żółto – czarnych barwach. Poznaniacy krok po kroku realizują postawiony przed sezonem cel. Przy czterech zwycięstwach i jednej porażce zajmują na tę chwilę 3. miejsce w tabeli, mając przy tym dwa spotkania zaległe do rozegrania. Dużą siłą dodatnią są juniorzy klubu ze stolicy wielkopolski. Michał Curzytek – Marek Lutowicz, zwłaszcza u siebie dorzucają sporą zdobycz punktową do dorobku drużyny. Na wyjazdach może nie jest aż tak rewelacyjnie, ale o tragedii tez raczej mowy być nie może. Tym razem jednak na przeciwległym biegunie będą mieli przedstawicieli krośnieńskiego teamu.

 

Wilki Krosno mają za sobą niezbyt optymistyczny fragment sezonu. Zespół zaliczany do grona faworytów ligi, nie spełnia pokładanych nadziei. Mało tego ostatnia porażka, czy nawet klęska w Bydgoszczy wprowadziła sporą nerwowość w strukturach klubu. Na spotkanie z PSŻ Poznań miejscowy klub nie awizował Jonasa Davidssona, zawodnika, który w Bydgoszczy był najjaśniejszą postacią w klubie. Kolejna szansę otrzymują za to Lars Skupień i Patrick Hansen. Czyżby krośnianie mieli inny plan na „Skorpiony”? Na pewno sprawy komplikuje niemożność skorzystania z Patryka Rolnickiego i wiele na to wskazuje, także z usług Pawła Hliba. Jak zatem zaprezentują się Wilki w domowym starciu z poznaniakami? O tym przekonamy się już w niedzielę.

 

 

Awizowane składy:

Wilki Krosno:

9. Nicklas Porsing

10. Edward Mazur

11. Lars Skupień

12. Patrick Hansen

13. Andrij Karpow

14.

15. Patryk Zieliński

 

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

1. David Bellego

2. Marcel Kajzer

3. Marcin Nowak

4. Eduard Krcmar

5. Władimir Borodulin

6. Marek Lutowicz

7. Michał Curzytek

 

Godzina rozpoczęcia: (niedziela 16.06.2019) 16.15

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Krzysztof Guz

 

 

Euro Finnance Polonia Piła – Zooleszcz Polonia Bydgoszcz

Początek sezonu wyglądał dobrze. Remis na otwarcie, nieznaczna wygrana z Opolem u siebie i porażka w Poznaniu. Z czasem jednak bydgoska Polonia rozpędziła się i pieczętowała swoją dominację w każdym, kolejnym spotkaniu. W niedzielę o następne dwa punkty do ligowej tabeli „Gryfy” wybiorą się do Piły, aby w rywalizacji ze swoją imienniczką dostarczyć kibicom kolejnych, sportowych emocji. Jerzy Kanclerz zabiera ze sobą wszystkich zawodników, którzy w poprzednich dwóch spotkaniach stanowili o sile bydgoskiego teamu. W środku tygodnia niezbyt udane zawody w półfinale IMP zaliczyli Tomasz Orwat i Kamil Brzozowski. Rywalizacja z zawodnikami I – ligowymi i Ekstaligowymi dostarczyła jednak kolejnej dawki doświadczenia, które w ich mniemaniu, przełoży się na kapitalny wynik w Pile. Duże postępy notuje zwłaszcza junior zespołu ZOOlescz Polonii, który jest jednym z najlepszych juniorów występujących na 2 – ligowym froncie. Jedynym problemem przyjezdnych może być miejscowy tor.

 

Na tym owalu w sportowej rywalizacji, nie wygrała w tym sezonie jeszcze żadna, przyjezdna drużyna. Co prawda mecz z Power Duck Ivestonem PSŻ Poznań zakończył się walkowerem dla poznaniaków, ale trzeba przypomnieć, że wynik, w trakcie gdy spotkanie było rozgrywane był na korzyść pilan. Śledząc awizowany skład miejscowej drużyny widać jak na dłoni, że i tym razem miejscowi będą bronić swojej twierdzy. Andreas Lyager i Thomas H. Jonasson należą do trójki najlepiej punktujących zawodników 2. Ligi Żużlowej. W tej klasyfikacji ustępują jedynie … Kamilowi Brzozowskiemu, liderowi ZOOleszcz Polonii. Mecz może rozstrzygnąć postawa juniorów. Piotr Gryszpiński zaliczył kolejny udany start w DMPJ. W juniorskiej parze wystartuje z Nikodemem Bartochem, zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielonej Góry. Obaj mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko a o losach miejmy nadzieję, że zadecyduje ostatni bieg dnia.

 

Awizowane składy:

Euro Finannce Polonia Piła:

9. Andreas Lyager

10. Karol Baran

11. Oskar Bober

12. Jonas Jeppesen

13. Tomas H. Jonasson

14. Piotr Gryszpiński

15. Nikodem Bartoch

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:

1. René Bach

2. Josh Grajczonek

3. Kamil Brzozowski

4. Marcin Jędrzejewski

5. Dimitri Bergé

6. Tomasz Orwat

 

Godzina rozpoczęcia: (niedziela 16.06.2019) 17.15

Sędzia: Michał Sasień

Komisarz toru: Marcin Skabowski

 

Tekst opracowała redakcja w składzie: Magdalena Magdziarz (Kraków - Poznań, Kraków - Opole), Michał Lewandowski (Krosno - Poznań, Piła - Bydgoszcz). 

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (110)
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Może być w Taurusie jak najbardziej trzeba się zgadać :)
wybiorę się do Was na mecz jak będą PO :) ale na brwoar to może wcześniej napewno dam znać
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
no jasne że tak :) musowo uwmówimy się w Taurusie xd
Może być w Taurusie jak najbardziej trzeba się zgadać :)
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
to jak coś to mi podrzuć jak to nie problem,trzeba się zgadać na browara i pogadać o żużelku.
no jasne że tak :) musowo uwmówimy się w Taurusie xd
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
jak coś mam parę linków sprawdzonych
to jak coś to mi podrzuć jak to nie problem,trzeba się zgadać na browara i pogadać o żużelku.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Nie mam za bardzo gdzie to ogladać muszę się linkiem posiłkować a z tym co raz gorzej Polska to naprawdę dziwny kraj żeby ogladnać normalnie żużel musiał bym wszystkie kanały wykupić.
jak coś mam parę linków sprawdzonych
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
do GP w Pradze mam trochę mieszane uczucia. Kiedyś było super ściganie teraz różnie czasem jazda gęsiego do ostatnieniego biegu ..... kotuzja Jarka i wiktorie Tomka Galopa
Nie mam za bardzo gdzie to ogladać muszę się linkiem posiłkować a z tym co raz gorzej Polska to naprawdę dziwny kraj żeby ogladnać normalnie żużel musiał bym wszystkie kanały wykupić.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
do GP w Pradze mam trochę mieszane uczucia. Kiedyś było super ściganie teraz różnie czasem jazda gęsiego do ostatnieniego biegu ..... kotuzja Jarka i wiktorie Tomka Galopa
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Liczyłem Wasze zwycięstwo oczywiście z Wybrzeżem, ale oprócz tego macie :

- wyjazd do Gniezna ( +2 dla Was z pierwszego meczu)
- wyjazd do Łodzi - tu raczej bonus spokojnie dla Was, trzeba walczyć o zwycięstwo
- u siebie ROW
- wyjazd do Ostrowa (-2)
- wyjazd do Loko (+2)

Zdobywając 43 pkt w Daugapils, Ostrowie, Gnieźnie- macie 0 pkt.
Jak dzisiaj przegracie to już żegnacie się z PO,to ważny mecz dla układu tabeli.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Liczyłem Wasze zwycięstwo oczywiście z Wybrzeżem, ale oprócz tego macie :

- wyjazd do Gniezna ( +2 dla Was z pierwszego meczu)
- wyjazd do Łodzi - tu raczej bonus spokojnie dla Was, trzeba walczyć o zwycięstwo
- u siebie ROW
- wyjazd do Ostrowa (-2)
- wyjazd do Loko (+2)

Zdobywając 43 pkt w Daugapils, Ostrowie, Gnieźnie- macie 0 pkt.
Z Mroczka jesteśmy wstanie wygrać w Ostrowie bez problemu jak Artur będzie jechał na swoim poziomie u siebie wszystko wygrać i na Łotwie też wygrać wszystko zależy od naszych zawodników.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
My mamy wszystko w naszym rękach nie musimy na nikogo liczyć.
Wszystkie drużyny oprócz Rybnika i Loko tak mają :)
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com