Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź inauguracyjnej kolejki eWinner 1. LŻ
 09.07.2020 22:42
Od 11 lipca do 4 lub 19 października będziemy śledzić zmagania żużlowców w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Dziś nie wiemy, czy zostanie rozegrana faza play-off. Władze polskiego speedway’a decyzję uzależniają od pełnego otwarcia stadionów dla publiczności. W roli beniaminka Abramczyk Polonia Bydgoszcz, a jako faworyt do awansu eWinner Apator Toruń, który już w pierwszej kolejce podejmie silną ekipę Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno. Są zmiany regulaminowe, jak zawodnik rezerwowy, goście, nowa tabela biegowa. Start opóźniony, ale powinno być interesująco.

Orzeł Łódź vs. Lokomotiv Daugavpils

 

Sezon 2020 eWinner 1. LŻ otworzy pojedynek drużyn, które przed rokiem zamykały tabelę tego szczebla zmagań. Łódzki Orzeł na finiszu poprzedniego sezonu musiał się jeszcze pomęczyć w barażu z poznańskimi „Skorpionami”.

 

Zmiany personalne w Łodzi objęły zarząd, sztab szkoleniowy i oczywiście zawodników. Po blisko pięciu latach ze stanowiskiem prezesa pożegnał się Witold Skrzydlewski. Rezygnacja miała związek z objęciem przez jego córkę funkcji wiceprezydenta Łodzi. Nową prezes KŻ Orzeł została pani Katarzyna Socik. Firma H. Skrzydlewska pozostała sponsorem strategicznym klubu. Drużynę, po przejściu Lecha Kędziory do Rybnika, samodzielnie prowadzi Adam Skórnicki, który na sobotni mecz desygnował do boju, między innymi, rutyniarza (o którego transfer podobno mocno zabiegała pani Joanna Skrzydlewska) Norberta Kościucha oraz pozyskanego z PSŻ Poznań Marcina Nowaka. Do tego trzech znanych już w Łodzi seniorów. Poza składem na razie znaleźli się Mirosław Jabłoński i Hans Andersen. Adam Skórnicki nie może narzekać na nadmiar bogactwa jeśli chodzi o porządnych młodzieżowców. W sobotę stawia na Piotra Pióro i urodzonego w Opolu 18-letniego wychowanka WTS Sparty Wrocław Mateusza Dula.

 

Dwukrotni triumfatorzy zaplecza PGE Ekstraligi nie dysponują  dawną siłą rażenia. Ich mocnym punktem mogą być juniorzy na czele z Olegiem Michaiłowem, który przed kilkoma dniami był drugi w otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Łotwy. Całe podium tej imprezy należało do żużlowców z Daugavpils, bo triumfował Andriej Kudriaszow, a brąz wywalczył inny młodzieżowiec Denis Kołodinski. Oprócz wspomnianej trójki oraz jeźdźców doskonale sympatykom Lokomotivu znanym,  trener Nikoaj Kokin stawia na dwóch Szwedów. Zobaczymy wracającego po wyleczonych złamaniach  ręki i kości udowej Linusa Sundstroema (poprzednio PGG ROW Rybnik), oraz Pontusa Aspgrena. Ten ostatni w sezonie 2019 był w klubie z Łotwy, ale odjechał jedno spotkanie.

 

Relację z meczu w Łodzi będzie można śledzić na naszym portalu, a możliwość obejrzenia go daje CANAL+ telewizja przez internet.

 

Awizowane składy:

 

Orzeł Łódź:

9. Norbert Kościuch

10. Marcin Nowak

11. Rohan Tungate

 12. Daniel Jeleniewski

13. Aleksandr Łoktajew

14. Mateusz Dul

15. Piotr Pióro


Lokomotiv Daugavpils:

1. Kjastas Puodżuks

2. Jewgienij Kostygow

 3. Pontus Aspgren

4. Linus Sundstroem

 5. Andriej Kudriaszow

 6. Oleg Michaiłow

7. Danił Kołodinski

8. Francis Gusts

 

początek meczu: sobota, 11 lipca, godzina 14:00

sędzia:  Grzegorz Sokołowski

komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski + stażysta Przemysław Brucheiser
przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk vs. UniaTarnów

 

W Gdańsku, na inaugurację 1. ligi szykuje się bardzo ciekawa rywalizacja. W składach obu klubów są zawodnicy z ekstraligową przeszłością, którzy powinni zadbać o wysoki poziom widowiska.

U progu sezon, jakkolwiek to brzmi w lipcu, ciężko wytypować faworyta tego spotkania. Nieśmiało można mówić, że jest nim gospodarz meczu z racji bardzo dobrej znajomości toru, co przy braku sparingów jest dużą zaletą. Jednak mecze w najwyższej klasie pokazały, że ten atut w pierwszej kolejce nie zawsze jest wystarczający do osiągnięcia korzystnego wyniku. Mówimy przecież o doświadczonych zawodnikach, którzy mają za sobą setki odjechanych zawodów, a do warunków powinni bardzo szybko się dopasować. W zespole gości jeździ chociażby Peter Ljung, uczestnik SEC i Artur Mroczka. Nie można zapomnieć też o Mateuszu Cierniaku, który w poniedziałkowym meczu Północ – Południe zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Liczymy na pełną emocji inauguracji ligi.            

 

Awizowane składy:

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Peter Kildemand
10. Jacob Thorssell
11. Rasmus Jensen
12. Kacper Gomólski
13. Krystian Pieszczek
14. Karol Żupiński
15. brak zawodnika

 

Unia Tarnów:
1. Kim Nilsson
2. Daniel Kaczmarek
3. Artur Mroczka
4. Ernest Koza
5. Peter Ljung
6. Dawid Rempała
7. Mateusz Cierniak

 

początek meczu: sobota, 11 lipca, godz. 16:30

sędzia: Paweł Słupski
komisarz toru: Waldemar Cisoń
przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski

 

eWinner Apator Toruń vs. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno

 

Chciałoby się napisać w końcu zaczynamy sezon żużlowy na torach eWinner 1.Ligi Żużlowej. Mecz sobotni zapowiada się bardzo ciekawie, Torunianie rozpocznąswoją przygodę z zapleczem PGE Ekstraligi meczem z gnieźnianami i na pewno będą chcieli wejść w sezon z przytupem. Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się na torze w Gnieźnie, jednak  w wyniku sytuacji z pandemią terminarz na sezon 2020 uległ modyfikacji. Żużlowcy z pierwszej  stolicy Polski chcą od początku pokrzyżować plany gospodarzom, który chcą awansować do PGE Ekstraligi. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie ? Kto będzie się cieszył po 15 biegu ? Początek spotkania w sobotę o godz. 19.15

 

Awizowane składy:

 

eWinner Apator Toruń:
9. Wiktor Kułakow
10. Jack Holder
11. Tobiasz Musielak
12. Adrian Miedziński
13. Chris Holder
14. Kamil Marciniec
15. Igor Kopeć–Sobczyński
16. Aleks Rydlewski

 

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno:
1. Timo Lahti
2. Adrian Gała
3. Oskar Fajfer
4. Oliver Berntzon
5. Jurica Pavlic
6. Damian Stalkowski
7. Marcel Studziński
8. Frederik Jakobsen

 

start meczu: sobota, 11 lipca, godz. 19.15
sędzia: Artur Kuśmierz
komisarz toru: Paweł Stangret
przewodniczący Jury: Marek Wojaczek

 

 

 

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlk. vs. Abramczyk Polonia Bydgoszcz

 

W jedynym spotkaniu eWinner 1. LŻ zaplanowanym na niedzielę beniaminek ligi z Bydgoszczy pojedzie na trudny, ostrowski teren. Spotkają tam kilku zawodników, którzy w przeszłości bronili biało – czerwonych barw.

Od samych nazwisk w Arged Malesie robi się gorąco. Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński jak i Rafał Okoniewski to suma sporego doświadczenia miejscowego klubu, dla których przedłużająca się przerwa raczej nie stanowiła problemu. Na ich fundamencie oparty jest trzon klubu. Nie gorzej wypadają Adrian Cyfer i Nicolai Klindt. Na pierwszy rzut oka klub jest dopracowany w każdym szczególe. Znaki zapytania, jak w przypadku każdego niemalże zespołu pojawiają się przy nazwiskach juniorów.

Jak na tle rywali zaprezentują się żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz? Siła ma być oparta na tych, którzy w ubiegłym roku szaleli w 2. Lidze Żużlowej. Został trzon klubu, który wzmocnili Kai Huckenbeck i David Bellego. Ta dwójka ma za sobą pierwsze starty w cyklu SEC. Postawa obu zawodników we wspomnianym turnieju szału nie robi, choć kilkakrotnie pokazali pazur. Problemem drużyny Jerzego Kanlcerza może być brak Josha Grajczonka. Z myślą o jego zastępstwie sternik „Gryfów” ściągnął do klubu na zasadzie gościa Dawida Lamparta i Patryka Rolnickiego. Czy któregoś z tych zawodników ujrzymy w niedzielę na torze? Patrząc na postawę Kamila Brzozowskiego czy Matica Ivacica w meczu Północ – Południe, można podejrzewać że tak, choć to były tylko zawody towarzyskie i na ich podstawie trudno cokolwiek wyrokować. Znając Jerzego Kanclerza, zawsze będzie chciał mieć jakiegoś asa w rękawie. A jest jeszcze Andreas Lyager.

W Ostrowie zobaczymy jednostronne widowisko, czy zacięte spotkanie? Trudno wyrokować. Nazwiska przemawiają za gospodarzami ale ostatecznie to nie one jadą.

 

Awizowane składy:

 

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
9. Grzegorz Walasek
10. Tomasz Gapiński
11. Adrian Cyfer
12. Rafał Okoniewski
13. Nicolai Klindt
14. brak zawodnika
15. Sebastian Szostak

 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. David Bellego
2. Dimitri Berge
3. Kai Huckenbeck
4. brak zawodnika
5. Kamil Brzozowski
6. Nikodem Bartoch
7. Tomasz Orwat

 

początek zawodów: niedziela, 12 lipca, godz. 14:00
sędzia: Ryszard Bryła
komisarz toru: Grzegorz Janiczak
przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak

 

 

Opracowanie: Michał Lewandowski (Gdańsk-Tarnów, Ostrów-Bydgoszcz), Marcin Marchel (Toruń-Gniezno), Marcin Góreczny (Łódź-Daugavpils)

 

 

 

TAURON zaprasza na SEC. Oglądaj tylko w Eurosport.

Marcin Góreczny (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (27)
3 lata temu
Zapraszam na live :)
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
32-58 bez sentymentow
pewnie tak aczkolwiek tam gdzie kończy się logika zaczyna się żużel.
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Konto usunięte
32-58 bez sentymentow
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Konto usunięte
Trudno to Kuba bedzie w Czestochowie ;)
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Pub Przepraszam
.. :-))))
Leze. :-)))
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
380 osob na ten moment do Czestochowy kupilo bilety :)
Oj 280 pomyłka :P
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Konto usunięte
380 osob na ten moment do Czestochowy kupilo bilety :)
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Z nimi zawsze awantury , stare garusy pewnie przyjada i z Wrocławia pewnie ziomki Motoru bedzie sie dzialo tylko czytac media kibicowskie.
stadionowioprawcy to fajna strona.
  Lubię
  Nie lubię
+1
3 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
i Żydzew , ja tej ku**y nienawidzę jeśli teraz nie awansuja to za rok znowu problem bo wieśniaki z wieczystej sa i z nimi przyjdzie grać o awans.
Z nimi zawsze awantury , stare garusy pewnie przyjada i z Wrocławia pewnie ziomki Motoru bedzie sie dzialo tylko czytac media kibicowskie.
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
W Lublinie Cracovia - Lechia to beda konwoje i awantury w drodze na mecz. Jedni pociagiem drudzy autokarami. Juz nie mialy jakie ekipy w finale akurat w Lublinie zagrac. Tylko Widzewa brakuje...
i Żydzew , ja tej ku**y nienawidzę jeśli teraz nie awansuja to za rok znowu problem bo wieśniaki z wieczystej sa i z nimi przyjdzie grać o awans.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com