Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 12. kolejki PGE Ekstraligi
 10.08.2015 11:29
Za nami niezwykle emocjonujące spotkania 12. kolejki PGE Ekstraligi. Jak zawsze przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych zawodników tej rundy!

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Darcy Ward (2. raz w siódemce) (Spar Falubaz Zielona Góra) - (3,3,3,3,3,2,3) 20
Niedzielny występ Australijczyka był kosmiczny. Ward dojechał do Gorzowa w ostatniej chwili, z powodu problemów z samolotem i wbiegł na Stadion im. Edwarda Jancarza na kilka minut przed swoim pierwszym startem. Mimo tych problemów "Darky" był o krok od wywalczenia największej możliwej ilości punktow, jedynym zawodnikiem, który pokonał Warda, był Niels Kristian Iversen.

2. Maciej Janowski (2) (Betard Sparta Wrocław) - (2*,3,3,3,3,3) 17+1
W sobotę "Magic" otarł się o finał Grand Prix Danii w Horsens, a w niedzielę w Tarnowie wywalczył "płatny" komplet punktów, czym potwierdził swoją bardzo wysoką formę. Janowski w Tarnowie był najlepszym zawodnikiem Betard Sparty. Jednak jego doskonała dyspozycja nie dała wygranej wrocławianom. Lecz "Spartanie" wywalczyli niezwykle ważny punkt bonusowy, który przybliżył ich do fazy play-off.

3. Greg Hancock (5) (PGE Stal Rzeszów) - (3,3,3,2*,3) 14+1
Amerykanin swoim niedzielnym występem udowodnił, że jego słabszy występ w Horsens był jedynie wypadkiem przy pracy. W niedzielę Hancock wywalczył 14 punktów z bonusem i był najlepszym zawodnikiem PGE Stali Rzeszów, którą poprowadził do niezwykle ważnej wygranej nad MRGARDEN GKM-em Grudziądz.

4. Dawid Lampart (2) (PGE Stal Rzeszów) - (2,3,3,3,2*) 13+1
Wychowanek rzeszowskiego klubu zaliczył fantastyczny występ przeciwko drużynie MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Lampart w niedzielę był niemalże kompletnym zawodnikiem. Jedynym żużlowcem z Grudziądza, który dojechał do mety przed Lampartem był Krzysztof Buczkowski.

5. Emil Sajfutdinow (1) (Fogo Unia Leszno) - (1*,3,3,2,3) 12+1
W niedzielnym pojedynku w Toruniu Sajfutdinow udowodnił bardzo dobrą znajomość MotoAreny. Rosjanin wywalczył 12 "oczek" i bonus i obok Piotra Pawlickiego, był najlepszym zawodnikiem "Byków". Jedynymi zawodnikami "Aniołów", którzy pokonali Sajfutdinowa byli Chris Holder i Grigorij Łaguta.

6. Piotr Pawlicki (7) (Fogo Unia Leszno) - (3,3,3,2*,3) 14+1
Młodszy z braci Pawlickich zanotował fenomenalny występ w Toruniu. "Piter" wywalczył dla "Byków" 14 punktów i bonus, czyli tzw. "płatny" komplet punktów. Doskonała jazda Pawlickiego dała Unii Leszno wygraną w Toruniu.

7. Bartosz Zmarzlik (7) (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - (3,2,3,3,3) 14
Zmarzlik w kolejnym już spotkaniu był najlepszym zawodnikiem gorzowskiej drużyny i poprowadził ją do wygranej nad Spar Falubazem Zielona Góra. Tym razem w Derbach Ziemii Lubuskiej wywalczył on 14 "oczek", a jedynym zawodnikiem, który go pokonał był kosmiczny Darcy Ward.

Największe zaskoczenie - Karol Baran (PGE Stal Rzeszów) - (1,2*,1,3,1) 8+1
"Carlos" według nas ponownie zaskoczył najbardziej w niedzielnej kolejce. Choć grudziądzanie nie postawili się szczególnie mocno to 8 punktów zawodnika, który w zeszłym roku startował w Polskiej 2. Lidze Żużlowej jest naprawdę dobrym wynikiem.

Największe rozczarowanie - Grzegorz Walasek (Spar Falubaz Zielona Góra) - (0,w,0,d) 0
W kolejnym już meczu Walasek był kompletnie bezbarwny. W czwartek zawiódł w Tarnowie, a w niedzielę w Gorzowie. Jednak niedzielny występ Walaska był wręcz beznadziejny. "Walach" nawet po udanym starcie nie potrafił jechać płynnie i bardzo szybko spadał na koniec stawki.


Darcy Ward zaliczył w Gorzowie kosmiczny występ!

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com