Podsumowanie tygodnia- co robiły Anioły poza spotkaniem w Lesznie
 24.04.2016 23:58
Zawodnicy toruńskiego klubu nie żyją tylko kolejkami Ekstraligi. Biorą udział też w innych spotkaniach i doskonalą swoje umiejętności żużlowe.

Oto jak przedstawiał się ten tydzień:

-19 kwietnia (wtorek) miał miejsce czwórmecz na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu, w którym wzięła udział młodzież z Polski i Czech. W spotkaniu tym z toruńskiego klubu brał udział Igor Kopeć-Sobczyński, który ze swoją drużyną żółtych zajął drugie miejsce (37 punktów). Igor podczas spotkania zdobył 6 punktów w pięciu biegach.

-Następnego dnia w środę Chris Holder ze swoją drużyną w lidze angielskiej- Poole Pirates rozgromił Coventry Bees wynikiem 60:29. Chris zdobył wtedy 6 punktów z dwoma bonusami w czterech biegach.

-Dzień 21 kwietnia był poświęcony na rozgrywanie ćwierćfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rzeszowie, Pile, Łodzi i Oplu. W każdym ze spotkań tego dnia do półfinału przechodziło osiem najlepszych osób. W Rzeszowie sukces odniósł Artur Mroczka, który uplasował się na drugim miejscu z 13 punktami w pięciu biegach i zagwarantował tym sobie miejsce w półfinale w Rawiczu. Z ćwierćfinału w Łodzi do półfinału dostał się Adrian Miedziński, który zajął czwarte miejsce z liczbą punktów równą 9 w pięciu biegach. Nie udało się w Łodzi Pawłowi Przedpełskiemu, który znalazł się na czternastym miejscu z pięcioma punktami w pięciu biegach. Podczas spotkaniu w Pile, rzutem na taśmę półfinał w Krośnie wywalczył sobie Grzegorz Walasek, który z 8 punktami zdobytymi w pięciu biegach, zajął ósme miejsce. W Pile pojawił się również Dawid Krzyżanowski, ale zajął 16 miejsce, zdobywając 1 punkt w pięciu biegach i o półfinale mógł sobie pomarzyć. Kacper Gomólski podczas ćwierćfinału w Opolu nie chciał być gorszy od większości swoich klubowych kolegów i dostał się do półfinału w Rawiczu. W Opolu wywalczył 9 punktów w pięciu biegach, zajmując szóste miejsce.

-20 kwietnia nie udało się rozegrać finału krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Krośnie przez opady deszczu. Wydarzenie zostało drugi raz przełożone. W spotkaniu tym mieli wziąć udział z toruńskiego klubu: Dawid Krzyżanowski, Norbert Krakowiak czy Igor Kopeć-Sobczyński.

Marta Magalska (za: zuzelend.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?